POZOR! Rodičia nechali tri malé deti v rozpálenom aute!

Každoročne takto umierajú deti v rozhorúčených autách

1092

Tri malé deti, auto a horúčava. To je veľmi zlá kombinácia, ktorá môže skončiť aj tragicky! K podobnému prípadu došlo v Pardubiciach. Deti zatvorené v aute volali o pomoc, rodičia ale boli preč. Reakcia matky bola šokujúca.

Pešiu hliadku pardubickej mestskej polície vo štvrtok upozornil okoloidúci na tri deti, ktoré sedia v zaparkovanom aute a sú tam samé. Strážnici auto našli. Stálo na priamom slnku a malo zatvorené okná. Deti plakali a volali o pomoc! Boli to ešte drobčekovia vo veku 5 rokov, 3 roky a osem mesiacov.

Hororové úmrtia, ktoré sa opakujú príchodom každého leta!

 Opäť rodičia opakujú rovnaké  chyby 

„Viditeľne už cez okienko deti trpeli stúpajúcim teplom. Našťastie vo vozidle nebola okienka na elektrické ovládanie, ale na kľučku. Strážnici tak ihneď požiadali najstaršie z detí – päťročné dievčatko – aby ihneď spustila okienka vo vozidle dole,“ uviedli strážnici na svojich stránkach s tým, že sa to nakoniec podarilo, a k deťom sa tak dostali.

Dráma, ktorá sa opakuje príchodom každej jari. Dievčatko a psíka zamknutých v aute na slnku museli vyslobodiť hasiči

Malých človiečikov samozrejme začali upokojovať, zároveň začali hľadať aj nezodpovedných rodičov. „Tí sa na miesto dostavili až po ďalších dvadsiatich minútach. Ani ich prístup nebol ukážkový. Udalosť zľahčovali, matka sa divila nad tým, že sa strážnici o takú vec zaujímajú,“ uviedli ochrancovia verejného poriadku. „Vzhľadom na závažnosť situácie a správanie, ktoré mohlo byť porušením zákona o sociálno – právnej ochrane detí, strážnici vec oznámi správnemu orgánu,“ dodali mestskí policajti.