Dráma, ktorá sa opakuje príchodom každej jari. Dievčatko a psíka zamknutých v aute na slnku museli vyslobodiť hasiči

1516

Stačí sekunda a malér je na svete. Mamička Lucia z Mělníka o tom vie svoje. V stredu dopoludnia zaparkovala auto pri dome, vystúpila, a keď vozidlo obchádzala, aby vytiahla dcérku z autosedačky, začula „CVAK!“ centrálneho zamykania dverí. Auto bolo zatvorené!

Slnko však zatiaľ našťastie nemá takú silu ako v lete, kedy by išlo o sekundy. Dievčatko aj pes by počas chvíle v rozpálenom aute mohlo bojovať o život.

Lucia sa sama do vozidla dostať nedokázala, nečakanú situáciu ale mamička vyriešila bravúrne – na nič nečakala a okamžite zavolala tiesňovú linku. „Otvoriť ho museli až privolaní hasiči, ktorí odovzdali dieťaťu plyšáka a dieťa matke,“ oznámili na sociálnej sieti hrdinovia okamihu.

Mamička bola hasičom samozrejme veľmi vďačná a nezabudla im pod ich príspevkom poďakovať. „Moc a moc děkuju! Jste úžasní!“ Rozplývala sa.

Žena nechala v aute dieťa. Zuby si na neho brúsil medveď, ktorý sa vlámal dovnútra

Za zamknutie autá vraj môže neposedný pes. „Bola to sekunda, kedy som obchádzala auto, aby som vytiahla dcéru. Pes šliapol na centrál a bolo to v pr …,“ opísala šťastná mamička na sociálnej sieti s tým, že rozhodne nepatrí k tým nezodpovedným rodičom, ktorí nechávajú svoje malé deti v aute na priamom slnku a idú si treba nakúpiť.

Ďalší šialený príbeh tohto leta! Trojmesačné dieťa sa upieklo v aute!

„Nenechala som ju čakať v aute, nebojte,“ uistila verejnosť.

Pochopenie pre mamičkinu situáciu vyjadrilo na facebooku mnoho užívateľov. „Psy sú majstri. Hlavne že sa nič vážne nestalo,“ napísala Irena K. „To sa stane, bola to sekunda a psík bol rýchlejší. Pani neváhala a hneď volala. Nemám čo vytknúť. Príbeh so šťastným koncom,“ nezabudol pochváliť duchaprítomnú mamičku Petr J. Úľavu nad tým, že sa nič nestalo, vyjadrila aj Petra C. „Je fajn čítať správy s takto dobrým koncom,“ napísala.

Väzni sa vlámali do rozhorúčeného auta a zachránili ročné dievčatko