Väzni sa vlámali do rozhorúčeného auta a zachránili ročné dievčatko

1723

Ľuďom, ktorí sa vo štvrtok pohybovali okolo budovy súdu floridského okresu West Pasco, sa mohol naskytnúť veľmi neobvyklý pohľad. Jedno zo zaparkovaných áut bolo totiž v obkľúčení mužov v pruhovaných mundúr, ktorí sa do neho snažili dostať ohnutým šatníkovým ramienkom.

Väzni ale mali povolenie od dozorcov, vo vozidle bola totiž zatvorená dievčatko (1) a hrozilo, že by sa na priamom slnku mohla prehriať.

Joe Lantra z Floridy vo štvrtok sprevádzal ženu k súdu. Otec ale na parkovisku pred budovou v aute omylom zabuchol kľúčiky i dieťa. Na Floride pritom teploty teraz atakujú 30 stupňov Celzia, takže v aute sa počas chvíľky mohlo urobiť ešte väčšie teplo, kvôli ktorému bola dievčatko v ohrození života.

Nebezpečnú situáciu si našťastie všimla obďaleč pracujúca skupina väzňov s dozorcovia. Trestanci potom využili svojich zlodejských fígľov a ohnutým ramienkom, ktoré im dala jedna z prizerajúcich žien, sa im počas dvoch minút bez poškodenia, auto podarilo otvoriť.

Otec zabudol sedemmesačného synčeka 10 hodín v aute, dieťa zomrelo

Miestny šerif Chris Nocco o udalosti prehovoril pre lokálnu spravodajskú televíznu stanicu. „V tomto prípade sa nekalé schopnosti väzňov hodili. Vlámať sa do auta je povolené len so súhlasom policajtov,“ zažartoval strážca zákona.

„Trestanci sú ľudia, ktorí urobili nejakú chybu a uvedomujú si to, chcú sa polepšiť. My sa im snažíme pomôcť s návratom do spoločnosti,“ dodal šerif vážnejším tónom.

Zlodej ukradol auto aj so 17-mesačným bábätkom! Auto neskôr našli prázdne

Rodičia si užili niekoľko minút stresu a strachu o svoju milovanú dcérku. Našťastie ale všetko dopadlo dobre. A to vďaka nečakaným hrdinom. „Milujem ich. Sú to ľudské bytosti ako my a toto to potvrdzuje,“ nechala sa počuť šťastná mamička Shadow. „Dallas bola v aute zatvorená asi päť minút a je v poriadku,“ dodala.