Pred 7 rokmi im povedali v nemocnici, že ich dieťa je mŕtve. Tento rok sa s ním rodičia znovu stretli

570

Stačí jedno úradnícke pochybenie a celý vás život sa môže zmeniť. Presvedčila sa o tom dvojica z Ruska.

Kuriózny prípad má svoj počiatok v roku 2011. Mladá žena vtedy v nemocnici vo Volgograde porodila dievčatko. Lekári jej však krátko po pôrode oznámili, že dieťa nie je schopné života a dožije sa maximálne týždňa. Zdrvená žena poslúchla ich rady a podpísala papiere, podľa ktorých sa zriekala nárokov na dcéru a nechávala ju plne napospas nemocnici a štátu. Keď sa z najväčšieho šoku o päť dní neskôr oklepala, uvedomila si, že nechce, aby dcéra zomrela bez jej prítomnosti. S priateľom preto znovu vyrazila do nemocnice. Tam sa už však len dozvedela, že dievčatko zomrelo. Pár žil ďalšie roky s vedomím, že ich jediný potomok je mŕtvy. Všetko sa ale zmenilo na konci minulého roka. A prišlo sa na to náhodou.

Žena si chcela vybrať peniaze z bankomatu, keď zistila, že jej konto je zablokované. Po návšteve príslušného úradu jej bolo oznámené, že dvojica dlhuje štátu vyše 3 tisíc eur. Dôvod? Cez šesť rokov neplatili za to, že ich dieťa bolo umiestnené do sirotinca. Dieťa, o ktorom im v roku 2011 povedali, že je mŕtve…

„Vyšlo najavo, že manželský pár bol po celý čas presvedčený, že ich dcéra už nežije. Po nečakanom zistení sa rodičia ihneď odvolali na súd a vyžiadali si vrátenie rodičovských práv,“ povedal hovorca federálneho súdu.

V procese manželia uspeli a na začiatku tohto roka bola celá rodina konečne pohromade. Nie je jasné, či partneri teraz zažalujú nemocnicu, ktorá kvôli fatálnej úradníckej chybe na sedem rokov „pochovala“ ich dcéru. Aj keby napokon dostali finančné odškodnenie, prvé roky s dcérou im už nikto nevráti.