Prielom vo vyšetrovaní desať rokov starej vraždy! „Uspávačka“ mala s mŕtvym Slovákom v sude dvojčatá?!

630

Juhočeskí kriminalisti vo februári šokovali tým, že objasnili desať rokov starú vraždu. Telo muža (†26) bolo zabalené v deke a ukryté v modrom sude, ktorý bol uložený do podlahy a zaliaty betónom. Obvinená žena údajne svoju obeť uspala a potom dala „rozkaz“ svojmu komplicovi, ktorý ho zabil. 29-ročná žena mala s mŕtvym mužom dve deti, s komplicom jedno.

Kriminalisti z juhočeskej mordparty sa o prípade dozvedeli z podsvetia, keď im jeden nie úplne dôveryhodný svedok povedal, že počul o tele v sude a o jeho zakopaní. Policajti šli po stope a po niekoľkých mesiacoch nastal pri vyšetrovaní desať rokov starej vraždy konečne prielom.

Podľa informácií Denníka sa im telo zabalené do látky a uložené do suda, následne zaliate v betóne meter pod podlahou podarilo nájsť v jednom z domov v Českých Veleniciach na Jindřichohradecku. Dom, v ktorom sa pred desiatimi rokmi vraždilo, má mať pohnutú minulosť.

„Boli tu prostitútky, ktoré samozrejme niekto pásol, a jazdili sem za nimi klienti z Rakúska. Striedalo sa to tu ako na bežiacom páse, návštevy polície tu boli na dennom poriadku. V jednej chvíli tam bývalo snáď desať ľudí,“ povedala serveru jedna z miestnych obyvateliek. Ďalší hovoril o pofidérnych ľuďoch, ktorých sa radšej snažil strániť.

Už skôr sa špekulovalo o tom, že sú vrah aj obeť príbuzní. „Obaja boli Slováci, ako ten vrah, tak aj jeho obeť, myslím, že dokonca bratranci. Tá žena, čo pomáhala pri vražde, mala viac detí. S tým, čo to urobil, jedno dieťa. A s nebožtíkom v sude potom dvojčatá,“ šokovala ďalšia obyvateľka.

Spolupáchateľka sa vraj snažila ľuďom nahovoriť, že sa rozišli a muž sa vrátil na Slovensko. Tou dobou bol ale zrejme už mŕtvy a zabetónovaný pod podlahou.

Osemnásťročný študent rozlúskol 57 rokov starú vraždu dievčatka, ktorú našli zviazanú šnúrkami

O mužovi, ktorý svojho soka usmrtil jednou ranou nožom, hovorí pozitívne. „Nikdy by som to do neho nepovedala, stretávali sme sa v krčme na pive po práci a nebol to žiadny hlupák,“ dodala žena. Keď sa vraj ale opil, tak sa vypytoval, koľko rokov môže dostať za vraždu.

Telo v sude sa kriminalistom podarilo nájsť v čase, keď v televízii bežala populárna miniséria Deväťdesiatky. Tá sa vo veľkom venovala hlavne prípadu Orlických vrahov, ktorí svoje obete tiež ukrývali do sudov a potom zhadzovali zo Žďákovského mosta v Juhočeskom kraji.

Spravodlivosti trvalo 27 rokov kým chytila Waldemara! Rozsudku za vraždu ale neunikol

„Či sa (páchateľ) inšpiroval známymi orlickými vraždami, to možno povie až na súde,“ uviedol vtedy policajný hovorca Jiří Matzner. Kriminalisti navyše dodávajú, že prípad je sám osebe výnimočný. Najmä tým, po akej dlhej dobe sa vražda podarila vyšetriť, ale aj spôsobom odstránenia tela. Muž (34) je obvinený z vraždy, žena (29) potom z účastníctva na vražde.