Spoločnosť Hoversurf pracuje na vývoji stroja, ktorý na prvý pohľad vyzerá ako lietajúca motorka, ale v skutočnosti je to vlastne jednomiestny kvadrokoptér.

S ohľadom na stále väčšiu popularitu kvadrokoptér a ich rozšírenie od zábavných hračiek pre deti až po využitie v službách polície sa pustila do vývoja stroja práve tejto koncepcie. Jej plne funkčný prototyp Scorpion-3 nie je vlastne ničím iným ako veľkým kvadrokoptérom.

Hoversurf Scorpion-3 sa malým kvadrokoptérám nepribližuje len svojimi štyrmi vrtuľami, ale aj pohonom, ktorý zabezpečujú elektromotory. Stroj, na ktorom jeho pilot sedí podobne ako na motocykli, môže byť ovládaný aj na diaľku.

V súčasnosti tento prototyp podľa dostupných informácií unesie až 125 kg, je schopný dosiahnuť rýchlosť 60 km/h a kapacita jeho batérie mu umožňuje zostať vo vzduchu po dobu 15 minút.

Zatiaľ je Scorpion-3 len vývojovým prototypom, ale spoločnosť Hoversurf chce už v budúcom roku ponúknuť model s uzavretou kabínou a možnosťou autonómneho riadenia, ktorý využije výsledky z prevádzky tohto prototypu a bude možné ho nasadiť napríklad ako lietajúci taxik.