„Šedivá smrť“ je novou drogou: Zabíjať vraj dokáže aj dotykom!

1614

Na prvý pohľad vyzerá ako betón. Je neuveriteľne silná a nebezpečná. Aj obyčajný dotyk s novou drogou nazvanou šedivá smrť môže údajne zabíjať. Ide totiž o kombináciu heroínu, fentanylu a ďalších opioidov. Je vraj 10 000-krát silnejšie ako morfium. A táto nová hrozba bola prvýkrát objavená v americkej Louisiane.

Smrtiace droga sa prvýkrát objavila na území Spojených štátov amerických už v roku 2017. Podľa jej farebného výzoru sa jej začalo medzi vyšetrovateľmi prezývať šedivá smrť. Policajti ju zadržali v pevnom i hrudkovitom stave. Zabavili ju tiež vo forme jemného prášku.

 Mix plný  opioidov 

V tom istom roku boli hlásené prípady predávkovania sa touto látkou v štátoch Alabama, Georgia a Ohio. Šedivá smrť je kombináciou látok ako heroín, fentanyl a carfentanil. Posledná menovaná je najsilnejším známym opioidom na svete, ktorý používajú veterinári ako anestetikum pre veľké zvieratá.

V droge sa tiež nachádza nový syntetický opioid U-47700. Po smrti slávneho speváka Prince (57) boli nájdené pilulky, v ktorých bola táto látka objavená. Teraz sa šedivá smrť prvýkrát objavila v Lousiane. Policajti ju objavili u podozrivých spoločne s metamfetamínom, kokaínom a injekčnými striekačkami.

Hitler bol závislí na drogách a denne bral až 80 rôznych liekov

 Aj maličké množstvo môže  zabíjať  

„Aj maličké množstvo tejto drogy môže zabíjať. Verejnosti odporúčame, aby nikdy nezdvíhala ani nesiahala na túto drogu, keď na ňu narazí. Radšej to zavolajte alebo nahláste policajtom,“ uviedla kancelária šerifa v meste St. Mary Parrish. Droga sa aplikuje najčastejšie vpichom látky do žily.

Možno ju však šnupať. Do tela sa ale dostane aj dotykom s kožou. Daily Mail preto varuje, že aj dotyk so sivou smrťou môže teoreticky zabíjať. „Šedivá smrť je jedna z najdesivejších kombinácií, ktoré som videla za takmer 20 rokov práce vo forenznej chemické drogovej analytike,“ vyhlásila vyšetrovateľka Deneen Kilcreaseová.

Taliansko: Na letisku v Ríme našli v lietadle z Caracasu 35 kilogramov kokaínu

 Gram za  10 eur 

Web uviedol, že nebezpečnosť drogy spočíva aj v tom, že je cenovo dostupná ako pre výrobcov, tak používateľa. Šedivú smrť si možno zakúpiť v prepočte za 10 eur. Zákazník pritom nikdy presne nevie, aký mix si kupuje. Snáď sa droga nikdy na starý kontinent nedostane.

Chytili drogový gang s 50 kilami marihuany za 140 tisíc eur, bola určená na poľsky trh