Poriadny zásah sa podaril českej kriminálke. Rozbili medzinárodný gang kšeftujúci s marihuanou. Českí priekupníci do Poľska dodali 50 kilogramov za 140 tisíc eur. Polícia ale predpokladá, že kilogramov „trávy“ boli stovky!

Štyri českí priekupníci boli zadržaní v rámci medzinárodnej operácie Timur v piatok 13. septembra na pri Hodoníne. Poľských dílerov bolo šesť a zatknutí boli v Poľsku v rovnaký deň.

„Česi balili marihuanu pre poľských občanov, ktorí ju odvážali do Poľska, kde ju predávali. V českom gangu pôsobili traja muži a jedna žena vo veku 40 až 60 rokov,“ povedal kriminalista Radim Wita.

 Základňa v  Ostrave 

Zatknutie vykonala zásahová jednotka juhomoravskej polície. Zaistili viac ako osem kg marihuany, desiatky veľkých rastlín konope, niekoľko áut a skoro milión a pol korún (60tisíc eur) v hotovosti. V Ostrave si díleri zriadili „prekladisko“, pri nakladaní drogových zásielok do Poľska tu často menili autá.

V USA padala z neba marihuana, balík drogy za tisíce skoro zabil psa

„Dostali sme tip od poľských kolegov, že jeden z poľských občanov sa chce stretnúť s českým občanom a nakúpiť od neho veľké množstvo marihuany, čo sa potvrdilo,“ uviedol komisár Pavel Hanusek.

 Nakupovali viac, než  dopestovali 

Český gang sa staral poľským dílerom o pestovanie a distribúciu marihuany, Poliaci potom zaisťovali na ich území predaj drogy. Aktivity sledovali kriminalisti mesiac.

Dediča impéria Coca-Cola skontrolovala polícia. V tryskáči mal marihuanu za 1,2 milióna eur

„Dá sa povedať, že česká časť gangu boli skôr priekupníci než pestovatelia. Marihuanu vykupovali od dodávateľov po celej Českej republike. Určité množstvo si ale aj sami pestovali na Hodonínsku,“ dodal Pavel Hanusek.

 Do Poľska išli stovky  kilogramov 

Polícia predpokladá, že pod rukami slovenského gangu prešli až stovky kilogramov marihuany. Zatiaľ si vypočuli obvinenia za nedovolené nakladanie s psychotropnými látkami a jedmi, ktoré sa týkalo 50 kg. Za tie mali inkasovať až 3 600 000 korún.
„Obvineným hrozia tresty v rozmedzí 10 až 18 rokov väzenia,“ uzavrel Radim Wita.