Takmer po 20rokoch od úteku sa Kajínek vrátil na Mírov.

Ukázal svoju celu a prehovoril o romantike vo väzení

1890

Zrejme ako jedinému väzňovi v histórii sa podarilo Jiřímu Kajínkovi utiecť z mírovskej väznice. Takmer 20 rokov od kúsku, ktorým sa stal známym po celom Česku aj Slovensku, sa vrátil na miesto činu a opísal svoj pobyt v českom Alcatraze.

Keď dozorcovia transportovali Kajínka do mírovskej väznice, mal už pestrú utekársku minulosť. Utiekol už mužom zákona niekoľkokrát, alebo sa o to aspoň pokúsil, preto ho väzenská služba umiestnila do najprísnejšie stráženého žalára v Česku.

Lenže ani to Kajínka nezastavilo a 29. októbra 2000 pláchol aj z Mírova. Teraz sa k hradu vrátil a svojim fanúšikom na Instagramu opísal, ako to vtedy bolo.

Je pravda, že Kajínek zostal od hradu v úctivej vzdialenosti, ako keby mal k miestu, kde strávil podstatnú časť svojho života, stále veľký rešpekt. „Taká romantika,“ okomentoval záber osvetleného nočného hradu Kajínek.

Omilostený vrah Kajínek pôjde späť do väzenia? 

„Takto to vyzerá romanticky, ale môžem vás ubezpečiť, že to je zrúdnosť,“ uviedol na pravú mieru s upozornením. „Hlavne sa tam nedostaňte,“ varoval svojich fanúšikov.

Kajínek potom ukázal, v akej cele strávil posledné dva roky pobytu, než mu Miloš Zeman udelil milosť, a akú celu obýval v dobách legendárneho úteku. Vtedy ho nezastavila ani sedmnácťmetrová stena.

K najznámejšiemu úteku v Čechách pomáhal Kájinkovi na doživotie odsúdený vrah, ale on nakoniec vycúval

Najprv prerezal mreže vlastnoručne vyrobenou pílkou a potom pomocou kotvy zišiel na hradby po tenkom lanku. Z hradieb sa potom spustil po improvizovanom lane a bol na slobode.

Policajti ho vypátrali až po 40 dňoch, ktoré strávil v byte manželky jedného z orlických vrahov Márie Čiernej.

Útek gangstra z väzenia, ako z filmu. Zmizol na helikoptére