Znásilnil ma! Známa krasokorčuliarka udala svojho trénera

819

Bývalá úspešná párová krasokorčuliarka a desaťnásobná národná šampiónka Francúzska Sarah Abitbolová (44) obvinila svojho niekdajšieho trénera Gillesa Beyera (62) zo sexuálneho zneužívania a znásilnenia. K udalostiam malo dôjsť medzi rokmi 1990 a 1992, keď bola vo veku 15 až 17 rokov!

Nie je to prvýkrát, kedy sa nad Beyer vznáša podozrenie z nevhodného správania. Bol vyšetrovaný už začiatkom nového milénia. Výsledkom bolo jeho odvolanie z pozície technického poradcu. Abitbolová vyhlásila, že o svojom bývalom trénerovi hovorila s francúzskym ministrom športu Jean-François Lamourom, keď bol vo funkcii (medzi rokmi 2002-2004).

 Desivá  trauma 

Až teraz sa odvážila vystúpiť s obvinením znova. „Začal mi robiť hrozné veci. Sexuálne zneužívanie, a keď som mala 15, tak ma znásilnil. Bolo to prvýkrát, kedy sa ma dotkol muž,“ vyjadrila sa sedemnásobná medailistka z Majstrovstiev Európy v krasokorčuľovaní. K výpovedi sa pridala aj Hélène Godardová, ktorá sa zverila, že mala s týmto trénerom sex, keď mala len 13 rokov!

Beyer sa k sexu so svojou slávnou zverenkyňou priznal, ale dodal, že si udalosti pamätám trochu inak. „Hoci sa moje spomienky na konkrétne okolnosti líšia od jej, som si vedomý, že vzhľadom k mojim povinnostiam a jej veku v tej dobe, bol tento vzťah v každom prípade nevhodný,“ predniesol 62-ročný tréner v reakcii.

Hneď po šokujúcom odhalení bol odvolaný z funkcie generálneho riaditeľa parížskeho klubu Les Français Volants. Zatiaľ nie je známe, či proti nemu prídu aj právne kroky.

Zo svetovej gymnastky pornohviezda.

Na konci roka 2019 prebehlo rozsiahlo nezávislé vyšetrovanie, začaté lokálnymi novinármi, ohľadom sexuálnych zločinov v rámci francúzskeho športu. Výsledkom bolo desivé odhalenie, že viac ako 276 športovcov z 28 rôznych športov bolo obeťami zneužívania. Francúzske ministerstvo usporiada 20. februára tlačovú konferenciu venujúcu sa tejto téme.