Šesť mŕtvych žien počas štvrťroka! Je to práca nového sériového vraha?

549

Policajti z amerického Oregonu vyšetrujú podivné úmrtia šiestich žien, ktorých telá našli v priebehu troch mesiacov! Telá všetkých obetí objavili v okolí mesta Portland. Miestni špekulujú, že by mohlo ísť o prácu sériového vraha! Policajti sa snažia zabrániť panike a uviedli, že zatiaľ neexistuje dôkaz, ktorý by potvrdzoval spojitosť medzi prípadmi.

Kristin Smithová (†22)

V decembri minulého roku bez stopy zmizla Kristin Smithová. Po dvadsaťdvaročnej žene začala pátrať polícia. O niekoľko týždňov neskôr, 19. februára, policajti v zalesnenej oblasti neďaleko mesta Portland našli ľudské ostatky. Trvalo ďalších niekoľko týždňov, kým ich identifikovali. Nakoniec v máji oznámili, že telo patrilo nezvestnej Kristin. Príčinu smrti doteraz nezverejnili.

Mama troch detí JoAnna Speaksová

Ďalšie telo mladej ženy sa našlo začiatkom apríla. Dvadsaťtriročnú JoAnnu Speaksovú našli zhruba tridsaťpäť kilometrov od Portlandu. Jej pozostatky objavili na opustenom pozemku. Úrady nakoniec oznámili, že išlo o násilnú smrť. JoAnna zomrela po údere tupým predmetom do hlavy. Doma na ňu čakali tri deti. Policajti začali prípad vyšetrovať ako vraždu.

Charity Perryová (†24)

Správa o ďalšom úmrtí ženy prišla 24. apríla. Vtedy našli vyšetrovatelia telo dvadsaťštyriročnej Charity Lynn Perryovej. Príčina smrti je zatiaľ nejasná. Policajti podľa informácií denníka The Oregonian uviedli, že jej smrť vyšetrujú ako podozrivú.

Ešte v ten istý deň našli policajti pri diaľnici telo neznámej ženy. Jej telo ležalo necelých päť kilometrov od miesta, kde našli Charity Lynn Perryovú. Ženu sa doposiaľ nepodarilo identifikovať. Obete podľa polície mohlo byť 25 až 40 rokov a bola pôvodná Američanka.

Bridget Leann Ramsey Websterová

Koncom apríla zomrela Bridget Leann Ramsey Websterová, ktorá mala tridsaťjeden rokov. Jej telo našli pri ceste. Policajti jej smrť vyšetrujú ako podozrivú.

Dvadsaťdvaročná Ashlery Realová

Dvadsaťdvaročná Ashlery Realová zmizla 27. apríla. Naposledy ju videli v reštaurácii s rýchlym občerstvením. Jej telo našiel 7. mája rybár v zalesnenej oblasti. Polícia uviedla, že jej smrť vyšetruje aj ako podozrivú.

Najhorší sériový vrahovia Česka a Slovenska!

„Vôbec nechcem desiť ľudí, ale skutočnosť je taká, že tam umierajú ženy. Ženy si musia dávať pozor a musia vedieť, že tam číha nebezpečenstvo,“ uviedla pre britský denník Daily Mail Robin Speaks, sestra jednej z obetí. Polícia z Portlandu podľa informácií New York Post uviedla, že „nie je dôvod veriť, že existuje spojitosť medzi týmito šiestimi prípadmi.“ Avšak vyhlásenie polície nezastavilo špekulácie na sociálnych sieťach, kde ľudia píšu, že prípady majú medzi sebou spojitosť a mohlo by ísť o prácu sériového vraha.