Súkromnú mučiareň si z cely 232 vo väznici Plzeň-Bory urobili dva odsúdení hromotĺkovia. Ostatných spoluväzňov týrali takým spôsobom, že si mnohí radšej podrezali žily, aby z cely unikli! Bitie až do povracania, močenie do jedla alebo tetovania vulgarít bolo na dennom poriadku! Obaja trýznitelia teraz stoja pred súdom.

„Využili svoje robustné postavy a šikanovali slabších spoluväzňov, a to jednak ponižujúcim zaobchádzaním a ďalej fyzickým napádaním, ktorým im spôsobili mučivé útrapy,“ stojí podľa serveru novinky.cz v obžalobe. Obžalovaný Pavol P. má cez dva metre a viac ako sto kíl, ostatní odsúdení sa mu báli postaviť a mučenie znášali dlhú dobu.

„Odmontoval násadu od metly a v kuse ma asi hodinu mlátil do chrbta, rúk i nôh, kým som nebol fialový. Keď som sa ho pýtal, prečo to robí, povedal, že sa mu páči, ako kričím,“ vypovedal jeden z väzňov. „Uvažoval som o samovražde. Nešlo to ďalej znášať. Zo spoločnej cely nebolo úniku,“ dodal.

Vo väznici u Ria de Janeira vypukla vzbura, dozorcov držia ako rukojemníkov

Ďalší väzeň súdu líčil, že bol nútený kľačať hodiny na toalete. Obžalovaní ho polievali studenou vodou a na chrbát mu potom vytetovali pánske a dámske prirodzenie. V spise je zaznamenané aj močenie do jedla spoluväzňov.

Útek z Leopoldova! Vrah Polgári s kumpánmi brutálne povraždil päť dozorcov! 

„Ubližovali nám skoro všetkým. Nikto sa im nepostavil. Väčšina to riešila tak, že si podrezali žily, aby ich premiestnili inam. Nakoniec jeden z odsúdených našiel odvahu to oznámiť. Potom sa k nemu pridali ostatní,“ dodal ďalší zo svedkov. Sud pokračuje ďalšími výsluchy.