Šesťdesiatpäťročný Tibor išiel s autom 17 kilometrov v protismere a spôsobil nehodu! Chcel vraj do Trenčína na blší trh

706

Kuriózne situácie sa stala minulý víkend na rýchlostnej ceste R1 neďaleko mesta Nitra. Šesťdesiatpäťročný vodič Tibor vyrazil do Trenčína na blší trh, na rýchlostnej ceste však vošiel do protismeru. Dlhých 17 kilometrov si vôbec nevšimol, že je niečo zle, desiatky vodičov sa mu museli vyhnúť a jeden kvôli tomu dokonca nabúral.

„Blikali na mňa, ale ja som si myslel, že nemám zapnuté svetlá,“ popísal pre TV JOJ zmätený Tibor. Tomu nedošlo, že ide v protismere, a keď si to konečne uvedomil, rovnako sa to rozhodol neriešiť. „No tak mohol som sa otočiť, ale chcel som ísť do Trenčína. Nehodu som nespôsobil,“ dodal.

To s nehodou však nie je celkom pravda, jeden z vodičov sa mu vyhýbal, dostal šmyk a narazil do zvodidiel. Pán Tibor ušiel v protismere neuveriteľných 17 kilometrov. Keď si ho všimla správa ciest a diaľnic na jednej z kamier, ihneď za ním poslala políciu.

Slováci za hranicami: Vodič, ktorý má v karte 29 záznamov za rýchlosť, zabil babičku († 64) a vnučku († 9): Dostal podmienku, je bezúhonný

Vodič však pokračoval v jazde aj po tom, čo za ním išli policajti. Na ich výzvy totiž najprv tiež nereagoval. Policajti z diaľničného oddelenia Tiborovi podľa hovorkyne Viktórie Borlokovej odobrali vodičský preukaz.

Spomaľ nebuď piča! Šokujúce nápis na mieste, kde zomrela Markéta (†26) a Krištofko (†4mes.)