Miliardár Durst sa priznal omylom! Myslel si, že sa na neho zákon nevzťahuje. Mýlil sa, uznali ho vinným z vraždy 

972

Miliardár a realitný magnát Robert Durst (78) bol po rokoch konečne uznaný vinným z vraždy svojej priateľky Susan Bermanovej. Tú popravil v jej dome v Los Angeles pred viac ako 20 rokmi. Zabil ju údajne preto, že sa kamarátka rozhodla hovoriť o podozrivom zmiznutí Durstovej manželky v roku 1982. Boháč sa k činu omylom priznal pri nakrúcaní seriálu televízie HBO. Pozrite sa na ďalší podivné detaily zo života miliardára, ktorý si zrejme myslel, že sa na neho zákon nevzťahuje.

Všetko začalo, keď Robert Durst v roku 1982 nahlásil, svoju manželku Kathleen za nezvestnú. Jej telo sa nikdy nenašlo a neexistoval dostatok dôkazov, že by za jej zmiznutím stál práve miliardár. Prípad bol tak odložený. Priatelia a rodina však vraj vedeli o tom, že ich manželstvo bolo problémové, a preto sa často domnievali, že s tým má Durst niečo spoločné.

V deväťdesiatych rokoch realitný magnát po rodinnom spore zmizol a nikto nevedel, kde je. Lenže potom sa objavil v Galvanstone v Texase. Polícia tam našla rozsekané telo Morrisa Blacka a z jeho vraždy bol opäť podozrivý Durst. Lenže aj tentoraz vyviazol, bol zbavený viny.

Miliardárova kamarátka Susan Bermanová sa v roku 2000 rozhodla, že už naďalej nebude ohľadne toho, čo sa stalo s Kathleen, mlčať. Než však stihla polícii povedať všetko, čo vie, bola vo svojom dome chladnokrvne popravená.

Dlho to vyzeralo, že krutá vražda Durstovi prejde. V roku 2015 sa však omylom sám prezradil pri nakrúcaní dokumentu pre HBO. Podľa obžaloby urobil priznanie, keď mal pripnutý mikrofón zachytil jeho samovravu v kúpeľni. „Tak, a je to. Dostali ťa … Čo som to dočerta spravil? Zabil som ich všetky, samozrejme,“ hovoril si pre seba. Následne ho zatkla FBI a v polovici septembra tohto roku bol konečne uznaný vinným z vraždy svojej kamarátky. Trest bude oznámený v októbri.

V živote chladnokrvného zbohatlíka sa objavuje aj mnoho ďalších podivných skutočnosťou. Pozrite sa na prehľad niekoľkých detailov z jeho života. Skrýval sa dokonca prestrojený za ženu a možno vraždil viackrát.

Milionársky synček (30) zastrelil otca! Keď mu znížil vreckové

 Smrť  matky 

Už keď mal iba sedem rokov, stretol sa so smrťou. Jeho matka buď skočila, a alebo spadla zo strechy a jej syn to celé videl. Musel potom roky chodiť na terapiu.

Hoci bol z bohatej rodiny, v 60. a 70. rokoch mu učarovala kontrakultúra (subkultúra, ktorá je v opozícii k morálke väčšiny, pozn. Red.). Fajčil marihuanu, venoval sa primálnej terapie, ktorá je tiež známa ako terapia kriku. Veľkým zástancom tejto terapie bol napríklad John Lennon.

Na začiatku 70. rokov sa stretol s Kathleen. Pár sa presťahoval do New Hampshire, kde prevádzkoval obchod so zdravou výživou. Podľa priateľov Durst manželku ovládal a urážal ju. V čase jej zmiznutia však bola blízko k tomu, aby sa vymanila z jeho vplyvu.

To, že jeho žena zmizla, miliardár ohlásil až za 4 dni a navyše tým nebol vôbec znepokojený. Počas vyšetrovania niekoľkokrát zmenil svoju výpoveď. Niektorí zo spoločných priateľov začali po Kathleen pátrať na vlastnú päsť. Ich domy boli ale vylúpené a boli im ukradnuté relevantné materiály.

 Poprava  gangom? 

Susan Bermanová vyrástla medzi slávnymi gangstrami z Las Vegas a o svojom detstve napísala knihu. Keď bola na Štedrý večer v roku 2000 nájdená zavraždená jedinou strelou do hlavy, vyzeralo to najprv, že bola zavraždená gangom. Neskôr však vyšlo najavo, že komunikovala s políciou ohľadom zmiznutie svojej kamarátky Kathleen.

Po smrti Susan sa Durst odsťahoval do Galvestonu v Texase a vydával sa za ženu menom Dorothy Cinerová a býval v zašlom starom byte. Potom sa objavilo ďalšie telo. Išlo o suseda Cinerova Morrisa Blacka (†71) a vyšetrovacie stopa viedla práve k Dorothy. Polícia potom odhalila, že ide o Roberta Durst. Bol zatknutý, ale zaplatil kauciu a ušiel.

Smrť milionára v azúrových vodách Barbadosu. Do raja utiekol po rozvode

 Krádež v  supermarkete 

Stále v prestrojení za ženu utiekol Durst do Pensylvánie. Tam bol opäť zatknutý, pretože v miestnom supermarkete kradol sendviče, noviny a náplaste. Krádeže sa dopustil nehľadiac na to, že mal v tej chvíli v peňaženke 500 dolárov a v aute ďalších 37 000, dve pištole a balíček marihuany.

K vražde sa počas procesu priznal, tvrdil však, že sa s Blackom preťahoval o zbraň a počas potýčky bol sused zabitý. Z obvinenia z vraždy bol oslobodený, odsedel si len kratšiu dobu za drobnejšie priestupky.

Milionár, najhľadanejším zločincom sveta!

Durstov brat Douglas, s ktorým mal dlhoročné spory, pred rokmi pri rozhovore pre Times prišiel s podivným príbehom. Robert mal vraj v čase, keď zmizla jeho manželka, postupne sedem psov, aljašských malamutov, ktoré záhadne zomreli, stojí na webe Biography.