Milionársky synček (30) zastrelil otca! Keď mu znížil vreckové

1051

Bola to vražda, ktorá otriasla aj tou najvyššou smotánkou v raji boháčov New Yorku. Thomas Gilbert Jr, syn úspešného bankára z Wall Street, neuniesol fakt, že by si už nežil na vysokej nohe a bol pre svoje postavenie schopný čohokoľvek. Zjavne aj vraždy.

Dnes tridsaťštyriročný Thomas Gilbert Jr. vyrástol v prostredí, ktoré väčšina normálnych smrteľníkov nikdy nespozná. Jeho otec Thomas starší bol veľmi úspešným bankárom a investorom a so svojou ženou Shelley patrili k najvplyvnejším a najbohatším ľuďom v New Yorku. Mladý Thomas tak od začiatku dostával všetko na zlatom podnose. Najdrahšie a najlepšie školy na Manhattane a potom štúdium ekonómie na Princetone mali byť zárukou, že z mladíka vyrastie úspešný podnikateľ, ako bol otec.

Bohužiaľ, zatiaľ čo Thomas senior zarábal milióny a milióny dolárov týždenne, jeho synček si nevedel ani nájsť prácu. Vlastne ani nemusel. Byt v Chelsea, jednej z najdrahších štvrtí spodnej časti Manhattanu, platili rodičia a stál ich v prepočte asi 3,5 tisíc eur mesačne. Thomas Jr. mal navyše od rodičov aj automobil a pokuty si tiež neplatil sám. Čas trávil prechádzaním medzi New Yorkom a Hamptons na Long Islande, oficiálne najdrahším miestom pre život, kde mala rodina letné sídlo.

Vraždiace monštrá z Beverly Hills, bratia Menendezovci

Ešte v 30 rokoch bol Thomas Jr. považovaný za playboya a sukničkára, kráľa nočného New Yorku, ktorý si nenechal ujsť žiadnu z nablýskaných akcií a večierkov a radosť z nich mu nekazila ani skutočnosť, že nemá prácu. Ostatne, s „vreckovým“ 1000 dolárov týždenne a žiadnymi finančnými záväzkami, to nebolo ťažké. Nič ale netrvalo večne.

V rušných uliciach New Yorku sa okolo roku 2015 začalo šuškať, že rodina Gilbertovcov, o ktorej sa hovorilo, že má majetok okolo 200 miliónov dolárov, začína mať finančné problémy. Väčšina peňazí Thomasa seniora sa totiž v tú dobu zhodnocovali v nedotknuteľných investíciách a nastal čas začať šetriť. Nikto sa moc nečudoval, keď sa zistilo, že najtučnejšou položkou v rodinnom rozpočte, je synáčik, ktorý si za rodinné imanie veselo cestuje po svete a platí členstva v súkromných kluboch.

Milionárske detičky alebo AKO SA ŽIJE ĽAHKO

 S prestrelenou  lebkou  

Milionár Gilbert sa preto rozhodol, že so synom prehovorí a ponúkne mu „len“ 400 dolárov týždenne s tým, že ak si nenájde prácu, ktorá by ho živila, peniaze mu prestane dávať úplne. Keď sa po nejakej dobe vreckové opäť znížilo o sto dolárov nižšie, nastal fatálny zvrat. Dňa 4. januára 2015 nakráčal mladý Thomas do domu rodičov na Upper East Side s tým, že by rád s otcom prehovoril o podnikaní a požiadal matku, aby mu doniesla Coca Colu, o ktorej však vedel, že pre ňu musí do obchodu. Keď sa vrátila s myšlienkou, že sa jej syn možno skutočne pochlapí, ležal milovaný manžel s prestrelenou lebkou na zemi v kaluži krvi.

Shelley následne zavolal políciu a povedala, že jej syn zastrelil svojho otca, načo vyšetrovatelia mladíka v krátkej dobe zadržali. Ihneď argumentoval tým, že je psychicky chorý. Nepochodil. O vražde navyše začali hovoriť všetci v meste a zvesti o neuveriteľnom príbehu sa dostali až do Hollywoodu, kde oscarový herec Jake Gyllenhall dokonca vyjadril záujem natočiť o Thomasovi film s názvom Gilden Rage, čo malo evokovať slovo Golden ako zlatý a rage – zlosť, v kombinácii s menom Gilbert.

 Súdny  proces 

Po dlhom vyšetrovaní a právnych bojoch prebehol tento rok v októbri finálny súdny proces. Prokurátor mal o správaní Thomasa jasno. „Obžalovaný nechcel vyrásť a byť dospelým. Keď sa na neho pokúsil jeho otec tlačiť a znížiť jeho vreckové, dostal zlosť,“ uviedol.

Módna ikona hviezd z Austrálie naučila vkusu aj Kim Kardashian

Thomas Jr. podľa obžaloby následne hľadal, ako otca odstrániť, najprv na internetových stránkach hireakiller.com a hitman.com, kde ale nepochodil, a preto sám vyrazil do štátu Ohio pre zbraň. „Jazda zadarmo skončila, nebol to čin psychózy, ale čin s vidinou zisku,“ dodal prokurátor, ktorý sudcu a porotu evidentne len usvedčil v tom, že muž vraždu otca plánoval a dobre vedel, ako matku dostať v osudné popoludnie z bytu, aby mohol otca zabiť. A aj keď sa Shelley Gilbertová nakoniec postavila na jeho stranu a tvrdila, že mal skutočne psychické problémy, súd na to nebral ohľad a uložil mužovi za úkladnú vraždu druhého stupňa doživotný trest s minimálnou dobou pobytu za mrežami 30 rokov. Drahá a dlhá párty tak nadobro skončila.