Vraždiace monštrá z Beverly Hills, bratia Menendezovci

Synáčikovia z dobrej, bohatej rodiny, vyhlásení playboyi, ktorí nemohli chýbať na žiadnej významnejšej párty v Los Angeles a blízkom okolí. Takí boli bratia Erik a Lyle Menendezovci

3075

Vražda sa odohrala v hospodárskej prístavbe ich prepychového domu v Beverly Hills. Lyle s Erikom tu brutálne, dvanástimi ranami z pušky, zavraždili svoju matku Kitty a otca Joseho a začali si užívať zdedený majetok. Kým polícia preverovala stopy, vedúce od mafie až po Fidela Castra, mládenci veselo utrácali, kupovali si drahé autá, platili luxusné dovolenky a striedali dievčatá ako ponožky. Zatkli ich až po siedmich mesiacoch trpezlivého zhromažďovania dôkazov.

Dnes si odpykávajú svoj doživotný trest bez možnosti omilostenia každý osobitne. Aj za mrežami sa im však stále darí mútiť hlavy ženám a zarábať milióny.

Donedávna boli spolu v jednom väzení, ale na základe zákona, ktorý síce umožňuje, aby si rodinní príslušníci odpykávali trest spolu, ale súčasne zakazuje, aby boli blízko seba spolupáchatelia, ich od seba oddelili, čo je pre nich asi tým najkrutejším trestom.

Starší zo súrodencov, Lyle, je v kalifornskej štátnej väznici neďaleko Sacramenta. Ešte predtým, ako ho zatkli, sa tento miláčik žien stihol v roku 1990 oženiť s modelkou časopisu Playboy Annou Erikssonovu. Ani nie po roku však Anna požiadala o rozvod, pretože zistila, že Lyle z väzenia píše zamilované listy inej modelke, Terri Dossovej.

Tammi Saccomanová

Mladší z vraždiacich bratov, Erik, je vo väznici Mule Creek a v roku 1999 sa tiež oženil – po niekoľkoročnom dopisovaní si v tichosti väzenskej kaplnky zobral za manželku o desať rokov staršiu Tammi Saccomanovú, ktorá sa kvôli nemu prisťahovala do Kalifornie zo Stredozápadu. Hoci väzenský poriadok neumožňuje manželom intímny styk, Tammi svojho manžela pravidelne navštevuje každý víkend.

 Tammi Saccomanová si v roku 1999 zobrala za manžela mladšieho z vraždiacich bratov.

Lyle Menendez

Obaja podarení bratia zarábajú aj za mrežami slušné peniaze. Pozorne sledujú burzové správy a obchodujú s akciami. Ľudí, ktorí ich boli ochotní finančne podporovať, presvedčili, že potrebujú peniaze na právnikov, no v skutočnosti ich použili na roztočenie obchodov na burze. Hoci vedenie väznice, v ktorej boli spolu, s nimi nemalo žiadne problémy, nakoniec ich predsa len od seba oddelili. A to aj napriek tomu, že mnohí ich rodinní príslušníci apelovali na úrady, aby ich nechali spolu. Teraz si môžu iba písať.
(pm)

Zločin a trest:
Erik a Lyle Menendezovci 20. augusta 1989 zavraždili svojich rodičov v ich prepychovej vile v Beverly Hills. Súd ich oboch odsúdil na doživotie bez možnosti požiadať o milosť.