Módna stylistka Christine Centener ovplyvnila prostredníctvom magazínu Vogue štýl mnohých austrálskych žien. Do parády si vzala aj šatník niektorých hollywoodskych hviezd, vrátane Kim Kardashian a jej muža Kanye Westa. Táto elegantná dáma, ktorá udáva módne trendy, rozhodne stojí za zoznámenie!
    Christine Centener bola vlani na jeseň zaradená do exkluzívneho rebríčka Business of Fashion, komunita globálne najvplyvnejších ľudí módneho sveta. Nájdete v nej päťsto mien zo všetkých kútov sveta, ktoré ovplyvňujú, čo sa deje v módnom priemysle. Ona sama sa v ňom pohybuje viac ako desať rokov. A jej profesijný životopis je rovnako zaujímavý ako outfity, ktoré dokáže vytvoriť.

Začínala ako módna redaktorka v Harper Bazaar a prepracovala sa až na módnu riaditeľku austrálskej mutácie magazínu Vogue. Jednu dobu robila aj osobnu stylistu populárnej austrálskej modelke Lare Binglové. Zlom nastal vo chvíli, keď sa stretla s Kanye Westom a jeho ženou Kim Kardashian. Bolo to na parížskom týždni módy v roku 2011 a od tej doby s dvojicou veľmi úzko spolupracuje.
    Christine Centener sa najprv chopila stylingu svetoznámeho rapera, ktorému pomáhala aj s prípravou ženskéj módne kolekcie. Spolupráca bola natoľko prínosná, že mu dodnes robí odbornú poradkyňu. Pozadu však nezostala ani Kanyeho žena. Presvedčil ju, že aj ona by si mala nechať od uznávanej štylistky poradiť. A dobre urobil. Miesto lascívnych, nevkusných a prekombinovaných modelov sa Kim Kardashian našla v poznaním elegantnejším, rafinovane ženskom, pritom stále extravagantnom štýle.

    „Jej outfity pôsobia jednoducho, ale sú tak premyslené. Presne vie, akým doplnkom dokonale zladiť jednotlivé kúsky,“ polichotila svetoznámej stylistke Kim Kardashian. „Kombinuje to, čo nikoho iného doteraz kombinovať nenapadlo,“ dodáva slávna televízna hviezda, ktorá za svoju premenu zaplatí ročne hotové imanie. Údajne cez jeden milión austrálskych dolárov, čo je cez 750 tisíc eur.
    Spoluprácou s celebritami sa jej dvere do šatníkov celebrít ešte viac otvorili, a aj preto sa Christine presťahovala do New Yorku. Medzi jej klientov patrí hollywoodska smotánka na čele s Cate Blanchet, Mirandou Kerr, Elle Fanning, Larou Stone alebo supermodelkou Naomi Campbell.
    Sama Christine Centener môže svojimi módnymi outfitmi inšpirovať. Zbožňuje minimalistický štýl, čipky a transparentné materiály, z farieb vsádza najčastejšie na čiernu alebo čiernobielu kombináciu, má ale rada aj béžovú, šedú, námornícku modrú, staroružovú či vojenskú zelenú. Ak chce prekvapiť, vsádza na asymetrické strihy, geometrické motívy, vkusné potlače a okázalé topánky.
    Čo jej modelom nechýba, sú rafinované detaily, zaujímavé šperky, potrpí si aj na vysoké podpätky a výrazne nalíčené oči. Svoje každodenné outfity aj premyslený styling zo spoločenských udalostí a módnych prehliadok zdieľa na svojom facebookovom profile. A jej prepracované módne kombinácie sa objavujú aj ďalších sociálnych sieťach.