V krátkom pokračovaní romantickej komédie Láska nebeská sa objaví rad hercov z pôvodného obsadenia. Režisér Richard Curtis (60) však potvrdil, že v snímke na podporu charity nebude hrať Emma Thompsonová (57).
    Jedným z dôvodov je, že vlani zomrel Alan Rickman, ktorý hral herečkinho manžela Harryho. Podľa režiséra sa ani nechceli vrátiť ku všetkým párom, ktoré vo filme vystupovali. „Nebude to o všetkých. Urobíme dve tretiny tých postáv. Ema v tom nebude. Jednoducho nemôže,“ povedal Curtis.

Emma Thompsonová povedala, že jeho rozhodnutie úplne chápe. „Richard mi napísal: Miláčik, nemôžeme kvôli Alanovi pre teba nič napísať. Povedala som mu: Samozrejme, bolo by to smutné, moc smutné. Je ešte príliš skoro. Je to úplne v poriadku, pretože to má byť pre Comic Relief a na strate nášho drahého priateľa, ktorý odišiel len pred rokom, nie je nič komického. Veľa sme premýšľali, ale nezdalo sa nám to ako dobrý nápad,“ vyhlásila herečka.

Medzitým už natáčajú niektoré scény pokračovanie. Televízia BBC ho odvysiela 24. marca na podporu nadácie Comic Relief, ktorá každoročne pomáha s akciou Red Nose Day.

Liam Neeson (64), ktorý hral vdovca Daniela, má za sebou natáčanie so svojím filmovým synom Samom, ktorého hrá Thomas Brodie-Sangster (26). Nechýba ani jeho detská láska Joanna, ktorú hrala Olivia Olsen (24).

V pokračovaní sa objaví aj Martine McCutcheonová (40), teda sekretárka Natalie, do ktorej sa zamiloval premiér v podaní Hugha Granta (56). „Dúfam, že sme s Hughom stále spolu, pretože spoločne natáčame. Bola by som rada, keby sme mali veľa detí a keby on stále tancoval svoj bláznivý tanček,“ povedala.

Predstaviteľ Marka, ktorý je nešťastne zamilovaný do manželky svojho kamaráta, Andrew Lincoln (43) prezradil, že sa na natáčanie veľmi teší. Práve na neho a Kieru Knightley a ďalšie dve hviezdy čaká 7. marca posledný natáčací deň.