Šesťdesiatročný muž z Thajska má 120 manželiek. „Všetky ich milujem,“ tvrdí

310

Aj dnes sa môžeme stretnúť s mužmi, ktorí udržujú manželstvo s viac ako jednou ženou, a to dokonca v krajinách, kde polygamia nie je štátom uznaná. Príkladom môže byť päťdesiatosemročný Tambon Prasert z thajskej provincie Nakhon Nayok.

„Prvýkrát som sa oženil v sedemnástich,“ rozpráva miestny politík a majiteľ stavebnej firmy. „Moja manželka bola o jeden alebo dva roky mladšia a mali sme spolu tri deti. Nasledovala šnúra ďalších žien. Väčšina z nich bola mladých a mala pod dvadsať rokov. Nemám rád staršie, pretože sa moc hádajú.“

Zaujímavosťou je, že všetky manželky o sebe vedia a navzájom sa rešpektujú. „Každej vždy vopred oznámim, že budem mať novú manželkou. Akceptujú to a nikdy nedošlo k žiadnym dohadom. Podľa zvykov sa pýtam aj každej rodiny novej manželky, či si ju môžem vziať. Všetky moje svadby prebehli podľa všetkých regulí.“

Prasert sa stará, aby žiadnej z nich nič nechýbalo, a keď je potrebné, stavia svojim ženám i domy. Dvadsaťdva z nich býva blízko jeho bydliska, zvyšok je rozmiestnený po celom Thajsku.

„Všetky ich milujem a oni milujú mňa,“ uzatvára muž. Nie je však známe, ako sa k jeho láskam stavia thajská vláda a či z toho Prasert nemá právne postihy. Polygamia je v krajine totiž nelegálna.