Nedávno sa ma jedna cudzia žena pri smalltalku opýtala, o čo nám, chlapom, vlastne v živote ide. V prvom rade nám do určitého veku ide len o užívanie si. Nemyslím to tak, že každý večer strávime s inou ženou, ktorá je aspoň trošku pekná …

Ako to vidíme my, chlapi

Pokiaľ sa nachádza chlap v rannom veku, teda približne do dvadsaťpäťky, je akýmsi, teda ak to tak môžem nazvať, zberateľom. Zbiera skúsenosti, dojmy, prvý sex má už dávno za sebou, vie ako chutí prvá láska, druhá a možno aj tretia. V tomto veku nám určite nejde o budovanie rodinného hniezda a o splodenie potomkov. Snažíme sa dokončiť si školy, začať budovať kariéru, kúpiť si auto, skrátka dotiahnuť to dakam, a hlavne nech sa nám ženské sypú jedna radosť. Darmo teraz, vážené dámy, zízate s otvorenou pusou na túto stránku je to tak. V tomto veku nám ozaj nejde o záväzky, ktoré by nás mali sprevádzať celým zvyškom nášho života. A možno je to aj vašou vinou.

Nová doba, nové mravy

Voľakedy sa páry brali už v mladom veku, lenže teraz sa doba zmenila. Ženy už nie sú také vydajachtivé a nevidia sobáš ako jedinú možnosť úteku z domu. A nie každý prvý sex sa rovná uvrešťaný potomok. Ženy sú v dnešnej dobe sebestačné, vzdelané, s veľkými plánmi do budúcnosti a často sa snažia zastať aj prácu, ktorú v normálnych prípadoch robí chlap. Nie, nenarážam na to, že ste feministky. Len ste pochopili, že úspech je aj pre vás, a tak si za ním tvrdo idete a snažíte sa pretromfnúť jedna druhú, poprípade aj svojich kolegov. Často ste preto ochotné zostávať na univerzitách či v práci do noci, doma dorábať prácu, ktorú ste nestihli a na to, že by ste čas mohli tráviť s nami, mužmi, zábavou alebo inou príjemnou aktivitou, zabúdate. Už ani na večeru sa poriadne nedáte pozvať. Ak áno, určite si objednáte šalát, či nízkokalorickú verziu svojho obľúbeného jedla, po jedle budete ohŕňať nos nad tým, že ste podľahli pokušeniu, najedli ste sa vo večernej hodine a z toho sa priberá a pri platení strčíte čašníkovi do ruky peniaze skôr, ako stihne vyriecť celkovú sumu účtu. Máte veľa kamarátov, ktorí vám pomôžu s kvapkajúcim kohútikom, výmenou kolesa, v prípade potreby vám chvíľkovo nahradia partnera, utrú vám slzy jagajúce sa v kútikoch očí, podporia vás v krušnej situácii alebo podobne. Síce je tu šanca, že by ste mohli otehotnieť a my by sme si vás potom zobrali za manželky, ale už aj tá je nižšia ako šanca, že ma dnes zrazí auto. A keby som tu mohol rozpísať všetky vaše záporné stránky, ktorými sa prezentujete v posteli, tak by som tu  hádam sedel aj do rána. Lenže ja vám chcem dobre, nie zle, tak si pri najbližšom  postelovom stretnutí s vašim novým alebo stálym objavom dajte pozor „na absolútne od sexu odradzujúcu“  hanblivosť, ktorá sedí akurát tak starým  pannám, a pred prvým milovaním zabudnite na to, že sa vám zdôveríme s našimi doterajšími milenkami a ich posteľnými výkonmi. Teraz sa predsa máte uvoľniť a vychutnať si intimitu, tak vás to predsa učia v tých vašich ženských plátkoch, nie?

A kedy sme ochotní stať sa „podpapučníkmi“?

Kedy? Hm, to je dosť ťažká otázka, ktorej odpoveď sa nemusí zhodovať s predstavami všetkých jedincov. Vo všeobecnosti povedané, najskôr  budeme ochotní stať sa vašimi životnými partnermi vtedy, keď nájdeme partnerku, s ktorou si budeme vedieť predstaviť spoločnú budúcnosť, nebude nám vadiť, ak nám z času načas spraví žiarlivostnú scénku, bude akceptovať našu rodinu, kamarátov, a oni na oplátku budú akceptovať ju. Samozrejme by som nemal pozabudnúť na skutočnosť, že aj náš názor na spoločnú budúcnosť by sa mal zhodovať aspoň na päťdesiat percent … Teším sa na Vaše dotazy na stcity@stcity.sk.

S láskou váš Sharky