Americká country speváčka Shania Twain sa zverila s trápením ohľadom choroby, ktorá ju postihla a na čas kvôli nej dokonca prišla o hlas. Musela bojovať s lymskou boreliózou, ktorá ju na pár mesiacov úplne vyradila z normálnej prevádzky. Bála sa, že už sa nebude môcť vrátiť ku spievaniu.

„Pred niekoľkými rokmi mi bola diagnostikovaná lymská borelióza, kvôli ktorej som stratila hlas. Mohla som potichu hovoriť, ale rozhodne nie kričať alebo spievať. Nemohla som ani zvýšiť hlas na syna alebo na psa,“ opísala v rozhovore pre The Sun.

Kvôli tomu mala pretrvávajúce zle nálady a strach, že bude musieť ukončiť kariéru speváčky. Vzhľadom k tomu, že je päťnásobná držiteľka ceny Grammy na spevu úplne závislá, táto predstava pre ňu bola jasným koncom sveta. O jej láske k hudbe svedčí aj fakt, že patrí medzi najpredávanejšie americké country speváčky.

V tejto dobe začala písať texty k piesňam, aby sa aspoň nejako realizovala, a bol to pre ňu skvelý spôsob odreagovania.

Vysporiadala sa vďaka tomu aj s rozvodom, ktorý pre ňu nebol najpríjemnejšou záležitosťou. „Myslela som si, že to manželstvo bude trvať naveky. Bola som naivná ako každá žena. Počítala som s tým, ale nestalo sa to,“ pokračovala.    Choroba aj rozvod zapríčinili, že vydala svoj posledný album v roku 2002. Potom sa odmlčala a nechala fanúšikov čakať, čo bude ďalej. Tento rok konečne vydáva nový album „Up“ a ako sama hovorí, naplno sa do všetkého opäť ponorí a nič ju nemôže zastaviť.

„Na albume budú balady a melancholické skladby. Zároveň ale vzniklo aj niekoľko triumfálnych silných piesní, ktorými som si istá. Cítim sa, akoby som vyliezla na obrovskú horu, zastala na nej, pozrela Bohu priamo do očí a povedala:, Som tu, čo urobím teraz,“ zverila sa speváčka.

„Keď sa do niečoho vrhnem, som skoro ako uragán. Rýchlo sa do niečoho nadchnem a potom to chcem dotiahnuť do konca,“ opisuje.

„Veľa som sa za svoj život naučila o ľuďoch, aj sama o sebe. Už sa na veci pozerám inak. Viem presne, čo chcem, nenechám sa ťahať za nos. Už nie som tá mladá baba, ktorá by sa nechala niečím ovplyvniť. Choroba aj rozvod, to všetko mi dalo naozaj veľa,“ dodala Shania Twain.