Shannen Doherty má po roku zlé výsledky testov rakoviny

1487

Herečka Shannen Doherty (46) sa z remisie rakoviny prsníka radovala zrejme predčasne. Vlani v tomto čase fanúšikov potešila správou, že po náročnej chemoterapii a ožarovaní testy nepreukázali prítomnosť nádorových buniek v jej tele. Ale tohtoročná jarná prehliadka priniesla oveľa pesimistickejšie výsledky.

Podľa onkológov má herečka v krvi zvýšenú hladinu nádorových markerov, čo môže nasvedčovať tomu, že ochorenie sa do tela vracia. „Testy a výsledky. Test na jeden marker nádoru vyšiel dobre. Iný… je zvýšený. Znamená to, že musím na ďalšie testy a sledovanie. Ale aj po tomto telefonáte zostávam pozitívna a prehodnocuj svoj život. Dosť mi to pomáha vidieť veci v perspektíve a pripomína mi to, čo som sa naučila počas liečby rakoviny. A niekedy potrebujem trochu osviežiť pamäť,“ napísala hviezda seriálu Beverly Hills 90210 na Instagramu.

„Ako som už povedala predtým, rakovina zmení váš život spôsobom, ktorý si nikto nevie predstaviť. Mimochodom, zvýšená hladina môže byť z celého radu dôvodov. A tiež vitamín D. Potrebujem ho ešte viac!“ Dodala vo svojom príspevku.

Herečke bola diagnostikovaná rakovina prsníka v roku 2015. Ihneď začala dochádzať na liečbu a podstúpila operáciu. O priebehu choroby a liečenia informovala fanúšikov pravidelne na sociálnych sieťach. Ich pozitívne reakcie jej vraj pomáhali a držali ju nad vodou. Na jeseň 2016 sa herečke rozšírili nádorové bunky z pŕs do lymfatických uzlín. Ale po chemoterapii a ožarovaní sa podarilo ich zárodky zničiť.

„Čo znamená na ústupe? Počula som to slovo a nemala potuchy, ako na to reagovať. Sú to dobré správy? Áno. Ohromujúce. Teraz sa musí ďalej čakať. Ako vie každý s rakovinou, nasledujúcich päť rokov bude kľúčových. Vrátiť sa to môže kedykoľvek. Mnoho z vás so mnou tento príbeh zdieľalo,“ napísala vlani herečka, ktorú vtedy čakala rekonštrukcia pŕs.