Sex s maloletými, nútený potrat a fyzické násilie

2609

Kampaň Me Too postihla hlavne filmový priemysel. Aj v hudobnom svete by ste ale našli veľa mužov, ktorí zneužívali svoju moc a postavenie a k ženám sa správali ako sexuálny predátori.

V minulých dobách bolo podobné správanie žiaľ tolerované, a tak veľa páchateľov unikla bez trestu. Niektoré rockové hviezdy sú za zberateľstva maloletých trofejí a ďalších sexuálnych výstrelkov dodnes dokonca oslavovaný. Jedno je ale isté – keby sa tak správali aj dnes, spoločnosť by s nimi urobila krátky proces a ich kariéry rozdrvili na kúsky.

 

Elvis Presley bol zberateľom venčekov. Za strávenú noc školáčkam nechával peniaze v učebniciach. Podľa jednej historky ponúkol štrnásťročnej fanúšičke, či by s ním išla do backstage, kde ju chcel naučiť „dospeláckemu bozkávaniu“.

Iggy Pop sa so slabosťou pre mladé dievčatá netajil. V songu Look Away dokonca spieva o tom, ako sa vyspal s trinástkou.

Chuck Berry si odsedel tri roky za nelegálny prevoz štrnásťročného dievčaťa za hranice. Tam ju vraj chcel sexuálne zneužiť.

Jerry Lee Lewis sa v roku 1958 oženil so svojou trinásťročnou sesternicou Myro Gale Brown. V čase, keď dvojica mierila na medové týždne, Brown vraj stále verila na Santa Clausa.

Kiss zákon nikdy príliš nezaujímal a brali si všetko, čo im život rockových hviezd ponúkal. Gene Simmons na to ale pravdepodobne už čoskoro doplatí. Moderátorka z rádia ho totiž obvinila z obchytkávania  a harašenia, ktoré sa bude riešiť na súde.

Marvin Gaye mal v 60. rokoch pletky so svojou pätnásťročnou neterou Denise Gordy. Keď dievča otehotnela, donútil svoju manželku predstierať, že je jej dieťa. Svoju druhú manželku Janis Hunter mlátil a nútil ju do sexu so svojimi kamarátmi.

Jimmy Page začal s Lori Maddox chodiť, keď mala iba štrnásť rokov. Vzťah si pritom vynútil násilím a na začiatku ju doslova uniesol naložením do auta.

Na Lori Maddox mal chute aj Mick Jagger. Vzal ju do sadomaso ladenej izby, sfetoval ju kokaínom a vyspal sa s ňou. Maddox síce tvrdí, že to bol z jej strany dobrovoľný sex, ale zákon hovorí jasne – dievčina bola stále neplnoletá a Jagger na ňu nemal ani siahať.

A do tretice detská groupie slávnych Lori Maddox. O panenstvo ju údajne pripravil David Bowie, ktorý mal na mladé dievčatá slabosť. Maddox priamo požiadal, aby do jeho spálne pozvala ďalšiu pätnásťročnou kamarátku.

Močenie na neplnoleté dievčatá, fyzické násilie a vynucovanie sexu či svadba s ešte len pätnásťročnou Aaliyah – register R. Kellyho je bohatý a priviedol ho až do väzenia. Viny bol zbavený v roku 2008, ale v očiach verejnosti sa už nikdy neočistí.

Na Tupac Shakur dnes spomíname hlavne ako na hiphopovou legendu. Zabúdať by sme nemali ale ani na jeho hriechy. V roku 1993 bol spoločne s ostatnými obvinený z hromadného znásilnenia.

Billovi Wymanovi z The Rolling Stones bolo štyridsať sedem, keď si začal sa trinásťročnou Mandy Smith. Dvojica dostala požehnanie od dievčiny matky, a preto si Wyman nemyslel, že robí niečo zlé. Neskôr si ju tiež vzal.

Steven Tyler spal s šestnásťročnú Juliou Holcomb, dievčaťom, ktorú si vzal do starostlivosti ako náhradný opatrovník.