Šikana dozorcov vo väzení. Dozorkyne často vyzliekli do naha študentku na chodbe pred celami. Kvôli šikanovaniu sa zabila!

1084

Katie Allen († 21) mala stráviť za mrežami rok a pol svojho života a neskôr sa mohla vrátiť k štúdiám, z väznice sa však žiaľ už nikdy nevráti. Študentka bola vo väzení vystavená brutálnemu šikanovaniu ako zo strany dozorkýň, tak spoluväzenkýň. Raz ju dokonca donútili, aby sa počas kontroly vyzliekla pred všetkými donaha! Dievča si kvôli ponižovanie vo svojej cele vzala život.

Katie Allen bola odsúdená na šestnásťmesačnému  trest za to, že sedadla za volant opitá a zrazila pätnásťročného chlapca, ktorý si bol zabehať. Navyše nezastavila a zraneného ho nechala ležať na ceste. Dvadsaťjedenročné dievča na súde neskôr tvrdila, že si v tej chvíli ani nevšimla, že niekoho zrazila. Chlapec našťastie nehodu prežil a zo zranenia sa úplne vyliečil. Napriek tomu Katie trestu neunikla.

Rodáčka zo škótskeho Glasgow bola vo februári tohto roku poslaná do väznice v Polmont, kde začala jej nočná mora. Krehká blondínka sa stala terčom šikanovania ako pre svoje spoluväzenkyne, tak dokonca aj dozorkyne. Jej mama Linda (51) si nedokáže vysvetliť, prečo si práve vybrali jej dcéru.

Bola ľahkým terčom

„Možno pretože bola slušná a nesťažovala si. Bola ľahkým terčom,“ povedala pre britský denník The Sun a dodala, že vedela, že niečo nie je v poriadku zakaždým, keď svoju dcéru navštívila. Bola vraj v strese, kvôli čomu stratila takmer 80 percent svojich vlasov. „Hovorila, že sa k nej správajú ako k psovi,“ vysvetlila.

O 18ročnom pekle a šikane za mrežami prehovoril chybne odsúdený Tomasz Komenda

Neskôr jej dcéra priznala, čo sa za múrmi väznice deje. „Došlo tam k incidentu, počas cvičenia dozorkýň si vybrali Katie k bezpečnostnej prehliadke. Bola potom hrozne rozrušená, pretože ju prinútili, aby tam stála nahá, zatiaľ čo sa  na nej bavili,“ dodala Linda. Tento incident sa vraj dokonca niekoľkokrát opakoval.

Len niekoľko dní od pohrebu Amy († 14) dievčatka z reklamy začal nechutný útok na jej kamarátku!

Mladé dievča nebola vo väzení ani pol roka, keď sa rozhodla vziať si život. „Katie bola šikanovaná. Bola vystresovaná. Stratila veľa vlasov,“ vybavuje si Linda poslednú chvíľu, keď svoju dcéru videla. „Pri poslednej návšteve, kedy so mnou bol aj jej brat, sme vedeli, že je niečo zle. Vyzerala vyčerpane a nespala, pretože bola terorizovaná a šikanovaný,“ dodala Linda. Tragická smrť mladého dievčaťa nezostala bez povšimnutia a prípadom sa zaoberá polícia.