Slovan začal zápas výborne, už v tretej minúte sa dostal do vedenia keď strelu Švárneho tečoval do bránky Chad Rau.

To bolo zo strany Slovana až do 59 minúty všetko. Domáci sa gólovo presadili v 7 minúte hneď dvakrát. S gólmi si dali pauzu až do 41 minúty, keď najkrajší gól zápasu vsietil Eric O´Dell. Spravil to priam exhibične. Otočil sa chrbtom k bráne a pomedzi svoje korčule poslal puk do odkrytej brány! Myslím, že bude patriť k tým najkrajším gólom tohto týždňa.

Tridsaťosem sekúnd pred koncom pri hre bez brankára po Řepíkovej strele a z dorážky Mária Luntera padol druhý gól Slovana. Nádej na vyrovnanie skončila o 26 sekúnd po strele do prázdnej Štěpánkovej bránky.

„Belasí“ najbližšie odohrajú dva „domáce“ zápasy vo Viedni, v rámci série KHL World Games si zmerajú sily s CSKA Moskva (piatok 26. októbra o 18:30 h) a SKA Petrohrad (nedeľa 28. októbra o 18:00 h).

HC Soči – HC SLOVAN Bratislava 4:2 (2:1, 0:0, 2:1)

Góly: 7. O’Dell (Archipov), 8. Mosaljov (Alexandrov, Kapustin), 42. O’Dell (Jokipakka, Rosen), 60. Bočarov (Polunin) – 3. Rau (Švarný, Chipchura), 60. Lunter (Řepík).
Rozhodovali: Vasiljev, Olenin – Bersenjov, Judin, vylúčení: 4:4 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, 3019 divákov.

HC Soči: Barulin – Ščitov, Rykov, Alexandrov, Jokipakka, Musin, Auvitu, Pogorišnyj – Archipov, Rosen, O’Dell – Polunin, Collins, Bočarov – Mosaljov, Chlopotov, Kapustin – Altybarmakjan, Točickij, Rachimullin – Starkov

HC SLOVAN Bratislava: Štěpánek – Gelinas, Sersen, Grman, Meszároš, Klok, Jánošík, Bačik, Švarný – Řepík, Taffe, Červený – Liška, Sukeľ, Virta – Lamper, Bailey, Lunter – Baranov, Chipchura, Rau.