Keď bola na základnej škole, deti si z nej uťahovali a hovorili jej, že je tučná. Nazývali ju dokonca veľrybou. Pre malé dievča to vtedy bolo veľmi ťažké a všetky svoje traumy dokonale skrývala. Rodičia nemali tušenie, že sa s ňou niečo deje.

Vyslobodenie videla v bulímii, ktoréj úplne prepadla. Rodičia ju brali k lekárovi, pretože si mysleli, že má rakovinu. Nikto ale nezistil, aký problém sa za jej správaním naozaj skrýva. Až ona sama po čase prezradila, o čo ide.

  „Keď som bola malá, bola som trochu bacuľatá. Ale keď sa spätne obzriem do minulosti, rozhodne o sebe nemôžem povedať, že by som bola tučná. Nikdy som ale nenosila make-up a ľudia v škole na mňa kvôli tomu začali pokrikovať, že som škaredá. Zhadzovali ma pred ostatnými a pokrikovali na mňa, že som tlusťoška. Robili to tak dlho, až som tomu začala veriť,“ oznámila Katie britskému serveru Daily Mail.
bulimicka modelka 2

Problémy s bulímiou tak na sebe nenechali dlho čakať. Keď dievča ochorelo a mala žalúdočné ťažkosti, začala zvracať. Vtedy ju napadlo, že by si vracaním mohla udržať a vďaka tomu schudnúť, aby sa už jej nikto neposmíval.

„Rodičia ma vzali k doktorovi, aby zistili, čo mi je. Zvracala som totiž veľa často. Ale vtedy som im skrátka nemohla povedať pravdu, bolo to príšerné,“ pokračovala Katie, ktorá už od malička snívala o tom, že sa raz stane modelkou.

Tento sen sa jej nakoniec splnil až po rokoch, keď vyliečená z bulímie pracovala na brigáde ako servírka v reštaurácii a práve tam si ju všimol fotograf a tvrdil jej, že by sa mohla stať úspešnou modelkou. Vďaka nemu sa tak vzápätí dostala pred fotoaparáty a dnes už má za sebou nespočetné množstvo nafotených kampaní.

V budúcnosti by sa chcela venovať nejakej bežnej práci, takže si necháva zadné vrátka. Chcela by vyštudovala forenznú psychológiu. „Stále ešte so svojím telom nie som stopercentne zmierená a spokojná, ale musím uznať, že mi práca v modelingu veľa pomohla zlepšiť sebavedomie. A chcela by som všetkým povedať, nech si nič nerobia zo šikanovania a nech idú za svojím snom,“ dodala.