Škandál v Čechách! Uznávaný psychiater Cimický je obvinení zo sexuálneho zneužívania! Porozprávala aj herečka Kristína Frejová!

841

Kauza uznávaného lekára Jána Cimického (73) hýbe snáď celou Českou republikou a nezostáva asi nikto, kto by k nej bol ľahostajný. Moderátorka Nora Fridrichová (44) mala dokonca výpovede ďalších zneužitých žien vo svojom programe 168 hodín. Čoskoro sa jej ozvala aj iná hviezda, ktorá má s psychiatrom zlé skúsenosti…

Moderátorka Nora Fridrichová

Ukázalo sa to na Instagrame moderátorky Nory Fridrichovej, ktorá v programe 168 hodín zverejnila príbehy troch žien, ktoré boli slávnym psychiatrom Jánom Cimickým (údajne) zneužité. „Jeden príbeh je dokonca o mladej dievčine hospitalizovanej v psychiatrickej liečebni Bohnice a predstavuje pre mňa otrasné zneužitie psychiatrie – vynútený sex s pacientkou pod psychofarmakmi. Ale nejde len o klientky doktora Cimického. V posledných dňoch sa na mňa obrátili dve kolegyne v Českej televízii, ktoré so známym a obľúbeným psychiatrom nakrúcali programy. Vlastne je neuveriteľné, že sa to takto mohlo diať a ešte tak dlho,“ podivila sa novinárka.

Herečka Kristína Frejová

Pod jej príspevkom sa objavil nečakane aj post j (50), ktorú si televízni diváci zamilovali v úlohe svojráznej lekárky Vlčkovej v Modrom kóde a neskôr v Sestričkách. „Cimický… Pre mňa nočná mora cca 20 rokov, keď urobil úplne fatálne zlú diagnózu a medikáciu osobe mne blízkej… Tú osobu tým uvrhol naozaj na hranu a je celkom zázrak, že jeho ‚starostlivosť’ prežila,“ zverila sa dcéra Ladislava Freja (79 ) a Very Galatíkovej (†69). O koho išlo, to si však nechala pre seba… „Celý život si hovorím, ako je možné, že tento človek má taký vplyv? Cítim istú satisfakciu, že ho teraz, ten šlendrián, začal dobiehať z úplne iných strán…,“ vyžíva sa.

Slovenský katolícky kňaz mal na fare sexuálne zneužívať dvanásťročné dievča! Detská obeť prehovorila o orálnom styku

Vlnu obvinenia proti známemu psychiatrovi spustila informácia, že Cimický dostane od prezidenta Miloša Zemana (77) štátne vyznamenanie za zásluhy v oblasti kultúry, teda medailu I. stupňa. Ako prvá sa vtedy ozvala speváčka Jana Fabiánová (42), jediná dcéra speváčky Nadi Urbánkovej (82), ktorá ho obvinila zo sexuálneho napadnutia, ku ktorému došlo pred necelými 20 rokmi.

Syn kráľovnej Alžbety je spájaný so sexuálnym predátorom Jeffreym Epsteinom

V tej dobe mala 23 rokov a silne ňou to otriaslo. „Mlčala som mnoho rokov, pretože ma vtedy moja matka varovala pred dôsledkami zverejnenia celej situácie a rizikom pomsty od agresora,“ zverila sa na sociálnej sieti. A ako je vidieť, Fabiánová ani nie je jedinou celebritou, ktorá má s lekárom negatívne skúsenosti…

Štyridsaťročný muž (46) mal sex s dvanásťročným dievčaťom a priviedol ju do iného stavu. Od súdu dostal len podmienku!