Slovenský katolícky kňaz mal na fare sexuálne zneužívať dvanásťročné dievča! Detská obeť prehovorila o orálnom styku

1570

Škandál, ktorý otriasa cirkvou na Slovensku. Jej predstavitelia o sexuálnom zneužívaní 12-ročnej zverenkyne katolíckeho kňaza podľa všetkého vedeli, polícii ale nič nehlásili. Dievča teraz prehovorila na kameru televízia Markíza.

Pomerne mladý slovenský katolícky kňaz zneužil dvanásťročné dievča, k zakázanému počínanie sa dokonca priznal. Predstavitelia katolíckej cirkvi okolo neho o jeho činoch podľa všetkého vedeli, polícii ale nič nenahlásili. Zneužívaná dievča a jej rodičia prekročenie zákona nahlásili na polícii až po nejakej dobe.

Kňaz na drogy a gay orgie rozfofroval prachy svojich farníkov. Okradol ich o 117 tisíc!

 Zakázaná  láska 

Dievča navštevovalo cirkevné i nedeľné školu, s miestnym kaplánom sa tak zoznámila počas rôznych aktivít v cirkvi. Keď si podľa televízie Markíza kňaz získal dôveru dievčaťa, začal si s ňou písať a súkromne sa s ňou stretávať. „Nosil mi darčeky, pozval ma na palacinky,“ uviedla pre televíziu dievča s tým, že kaplán o ich vzťahu hovoril ako o „zakázanej láske“.

Raz ju kňaz vzal k sebe na faru, kde mali orálny sex. „A hneď ako to skončilo, povedal, že spolu musíme ísť na spoveď,“ zverila sa pre televíziu dievča. Kňaz bol následne v internom cirkevnom procese z úradu odvolaný, pred polícii sa ale prípad nedostal, ani rodičia dievčaťa sa nič nedozvedeli. U dievčaťa sa neskôr objavili post traumatické stavy a rodičom sa priznala, čo sa stalo. Tí ešte len celú vec úradom nahlásili.

Katolícka cirkev v USA čelí škandálu. Polícia chytila kňaza s prostitútkou

Televízia Markíza kňaza zastihla pri jeho aute a vyspovedala ho po svojom. „Zamiloval som sa,“ uviedol na kameru kaplán. „A potom už človek podlieha. Ja som prestal ten vekový rozdiel vnímať. Nezvládol som celibát,“ dodal muž, ktorý už podľa cirkevných pravidiel kňaza nikde robiť nemôže. Teraz je však na rade polícia.

Ako na kameru uviedol jeden z predstaviteľov cirkvi, už skôr dievča podpísalo, že si ona sama neželá, aby sa informácie o prípade dostali von. Podľa nových pravidiel sa ale teraz cirkev v podobných prípadoch musí obeť zneužívania snažiť presvedčiť, nech ide vec nahlásiť na polícii.

Škandál pravoslávnej cirkvi na Slovensku. Dôchodkyňa obvinila kňaza zo sexuálneho obťažovania

Polícia v rovnakom meste rieši sexuálne zneužívanie aj u iného kňaza. „Môžeme potvrdiť, že policajné riaditeľstvo vedie vyšetrovanie v dvoch prípadoch zneužívania maloletých dievčat,“ uviedol pre televíziu policajný hovorca. „Je potrebné urobiť všetko pre to, aby sa sexuálne zneužívanie dostalo z cirkvi preč,“ uzavrel predstaviteľ cirkvi na kameru.