Katolícka cirkev v USA čelí škandálu. Polícia chytila kňaza s prostitútkou

A údajne sa to nestalo prvýkrát, informuje denník Boston Herald.

1334

Šesťdesiatdvaročnému vysokému predstaviteľovi bostonskej arcidiecézy, ktorý za svoj čin dostal od polície pokutu 500 dolárov, okamžite nariadili vziať si neplatené voľno. Má tiež zákaz vykonávať akúkoľvek verejnú činnosť.

„Tieto opatrenia potrvajú, kým sa prípad nevyrieši,“ vydala k tomu vyhlásenie bostonská arcidiecéza. Súčasne odmieta, že by tieto opatrenia vypovedala o tom, či je Coyle naozaj vinný alebo nie.

Podľa policajných záznamov to však nie je prvýkrát, čo sa duchovný podobného konania dopustil. Prostitútka, s ktorou bol pristihnutý v nedeľu za cintorínom v meste Lowell, pripustila, že Coyle využil jej služby už druhýkrát.

Príbeh vraha: Elizabeth Mayberryová zastrelila kňaza počas kázne

K odhaleniu nezákonných praktík bostonského kňaza pritom došlo pomerne náhodou. Policajti zrovna hliadkovali na mieste, ktoré je známe obchodom s drogami a prostitúciou, keď boli svedkami, ako do auta obvineného nastupuje známa prostitútka. Rozhodli sa auto sledovať a dvojicu prekvapiť. Coyle sa neskôr pri výsluchu bránil, že prostitútke zaplatil iba za orálny sex.

Polícia pritom už nejakú dobu evidovala, že kňaz sa pohybuje okolo známych miest plateného sexu. „Niekoľkokrát som ho videl, ako zastavil alebo spomalil, keď okolo týchto miest prechádzal,“ uviedol vyšetrovateľ Rafael Rivera.

Súd začne pravdepodobne v septembri. Coyle pôsobil ako farár od roku 2008 a vo svojej funkcii mal na starosti rad kostolov. Vysvätený na kňaza bol už v roku 1977 a od pápeža Benedikta XVI získal v roku 2012 titul Čestného preláta.

Nechutné! Po orálnom sexe, kňaz vypláchol svätenou vodou deväťročnému chlapcovi ústa

Bostonská arcidiecéza sa potýkala s nepríjemným škandálom už pred desiatimi rokmi. Vtedy ponúkla odškodné 55 miliónov dolárov obetiam, ktorých zneužívali pedofilní kňazi Proti bostonským duchovným sa zišlo celkom 542 žalôb.