Obrovský šok a zdesenie spôsobili medzi obyvateľmi Bratislavy správy o náleze brutálne zmučenej modelky a fotografky Violy M. (†34) a ďalších dvoch mŕtvych žien v oblasti bratislavského prístavu. Objavili sa dokonca špekulácie, že v hlavnom meste Slovenska vyčíňa desivý sériový vrah. Tamojšia polícia preto vo štvrtok popoludní zvolala tlačovú konferenciu.

Sviatok slávili všetci Martinovia, niekto sa možno tešil na svätomartinské víno, niekto na pečenú hus. Bratislavská polícia nemala však k oslavám žiadny dôvod. Riešila práve hlásenie o tom, že v miestnom prístave bola nájdená Zmučená, umierajúci mladá žena. Záchranári robili, čo mohli, ale už jej nebolo pomoci. Obeť mala na tele stopy neuveriteľne krutého mučenia a zrejme aj známky nevyberavého sexuálneho napadnutia.

 

  • Dnes veľká akcia polície na mieste činu! Podľa informácií Nového Času našli pod mostom Apollo podozrivý predmet. Ide o vibrátor. Po vyše týždni a pol od objavenia umučenej učiteľky sú na mieste desiatky policajtov, ktorí hľadajú akékoľvek stopy, ktoré by mohli povedať viac k prípadu Violy Macákovej († 34).

 

Slovenská polícia najprv o náleze neinformovala. Stotožniť obeť sa jej podarilo až po niekoľkých dňoch. Smrť bývalej modelky, obľúbené fotografky a učiteľky cudzích jazykov Violy M. všetkými otriasla tým viac, že ​​boli zverejnené detailné informácie o charaktere zranení, ktoré jej páchateľ spôsobil, vrátane úmyselného mučenia, bitia cez členky či devastujúceho poranenia análneho otvoru a zlomeného stavca.
Zavraždená Viola
Nedlho potom, čo sa najbližší priatelia a príbuzní rozlúčili v obci Snina na východe Slovenska s mladou ženou, vyšli najavo ďalšie šokujúce informácie. V tej istej oblasti bola už pred dvoma mesiacmi nájdená Päťdesiatdvaročná Anna. Tiež ju niekto znásilnil a zavraždil. Keď vo štvrtok polícia pripustila nález tretieho tela († 28), špekulácie o sériovom vrahovi vydesili bratislavskej ženy natoľko, že sa báli vychádzať do ulíc.
Polícia musela zvolať tlačovú konferenciu, na ktorej samotný riaditeľ Krajského oddelenia polície v Bratislave Adrián Pavlík miernil obavy verejnosti.
„Žiadne z informácií, ktoré sme doteraz získali, nesmerujú k tomu, že by išlo o sériového páchateľa. Uisťujem najmä ženy, že v Bratislave sa môžu slobodne pochybovať po bezpečných častiach mesta, „ zdôraznil Pavlík, ktorého vyjadrenie slovenských polícia zverejnila tiež na svojich facebookových stránkach.
Polícia tiež informovala verejnosť o tom, že v prípade nálezu 28-ročnej ženy je vylúčené cudzie zavinenie. „Keby išlo o sériového páchateľa, je polícia povinná informovať verejnosť a pristúpiť k zásadným krokom,“ upokojovali slovenskí strážcovia zákona znepokojené obyvateľov hlavného mesta.