Tragická smrť dvojtýždenného dievčatka! Zdravotná sestra bábätku odmietla pomôcť!

976

Tragédia sa stala vo väznici v Austrálii. V oddelení, ktoré je určené pre väzenkyne s deťmi, sa prestalo hýbať ešte len dvojtýždňové dievčatko, ktoré bolo v bezvedomí dlhých tridsať minút. Jej mama kričala o pomoc, avšak zamestnanci väznice odmietali dieťaťu pomôcť s tým, že sa nejedná o väzenkyňu.

Iba dvojtýždňové dievčatko zomrelo minulý rok v auguste v austrálskom väzení Dame Phyllis Frost Centre. Tragédia sa stala na oddelení, kde je matkám umožnené žiť so svojimi deťmi do ich šiestich rokov.
Vo večerných hodinách ostatných väzňov prebudil strašný krik mladej matky, ktorá volala o pomoc pre svoje dieťa. Podľa informácií britského denníka Daily Mail jedna z väzenkýň uvidela bezvládne dieťa a plačúcu matku, zatiaľ čo druhá, ktorá nemala žiadne zdravotné vzdelanie, začala s resuscitáciou.

Reportáž zo ženskej väznice: Ženy priznali lesbický sex a uspokojovanie so zeleninou…

Väzenská služba sa neobjavila dlhých pätnásť minút a potom, čo dorazili do cely, zavolali zdravotnú sestru. Ovšem dieťaťu sa vraj pomôcť nepokúšali. Zdravotná sestra mala doraziť až po ďalších pätnástich minútach! Dieťaťa sa však odmietla dotknúť s tým, že sa nejedná o väzenkyňu.

Vo väzení žene po pôrode vzali dieťa: Ústavný súd si ju zastával

Ženy, ktoré sú vo väzení s deťmi, môžu mať iba dve návštevy týždenne. Podľa informácií Daily Mail Australia k lekárovi mimo väznici berú deti často otcovia. „Keď sa dieťa necíti dobre uprostred noci, nemajú prístup k liekom. Je nutné zavolať ochranku a oni neprídu hneď. Môže to zabrať tri, štyri, päť hodín alebo pokojne do nasledujúceho rána,“ uviedol zdroj pre Daily Mail.