Slávny benátsky zvodca Casanova bol otcom svojho vnuka

754

Giacomo Girolamo Casanova, slávny benátsky zvodca, ale aj muž, ktorý žil divokým a nebezpečným životom. Je dosť možné, že bol dokonca otcom svojho vnuka.

Casanova sa narodil v Benátkach v roku 1725 ako najstarší zo šiestich detí. Už ako deväťročný bol poslaný do Padovy, kde mal nastúpiť do školy. Jeho matka, známa herečka, sa totiž chcela venovať kariére, a nie vychovávať deti. Toto skoré osamostatnenie zohralo veľkú úlohu v jeho ďalšom živote.

Casanova

V dvanástich rokoch sa dostal na Padovská Univerzita a v sedemnástich ju zakončil doktorátom z práv. Skúšal pokračovať ešte štúdiom na kňaza, ale bol v 21 rokoch vyhodený pre bližšie nešpecifikované korupčné delikty. O svoje panictvo prišiel už na škole v Padove, pri avantúre s dvoma vznešenými dámami súčasne, ktoré ho zasvätili do tajov sexu.

Sám vo svojich pamätiach uviedol, že jeho posteľou prešlo 120 žien. Bol nielen sexuálne zdatný, ale mal tiež šarm a dokázal sa stať dôverným priateľom žien. To bola vlastnosť, ktorú mnoho vtedajších (možno aj dnešných) mužov nemalo. Ale aby sme si ho neidealizovali, Casanova spal aj s prostitútkami a ženami, ktoré stretol na ulici. Niektoré znásilnil, iné zbil, mnohým dal zakúsiť svoju temnú stránku, ktorá s romantickou láskou nemala vôbec nič spoločné.

Casanova v skrini

Jednou z najbizarnejších eskapád bol jeho vzťah s vydatou šľachtičnou Donnou Lucreziou. Potom, čo sa mu ju niekoľkokrát podarilo dostať do postele, zameral svoju túžbu na jej sedemnásťročnú sestru Angelicu, ktorá bola ešte panna. Panenstva ju zbavil len tri týždne pred jej svadbou. Medzitým Lucrezia otehotnela a porodila dcéru menom Leonilda. Tá bola Casanovovou nemanželskú dcérou. O jej existencii však Casanova nevedel. Keď mala 16 rokov, niekde sa stretli a o niekoľko mesiacov neskôr prišla Leonilda svojej rodine predstaviť svojho snúbenca Casanovu. Ten bol pritom jej biologickým otcom.

Charizmatického Paula Johna Knowles prezývali Casanova, bol to ale sériový vrah

Ďalej je to trochu nejasné. Existujú špekulácie, že Casanova, Leonilda a Donna Lucrezia spoločne skončili v posteli. Rovnako tak existuje veľmi reálnych podozrení, že Casanova spal s Leonildou, ktorej sa narodil syn. To by znamenalo, že Casanova bol jeho otcom i dedkom súčasne. Zdá sa vám to bizarné? V Casanovovom živote pomerne bežné. Slávny zvodca treba spal s kastratom menom Bellino. Bol presvedčený, že ide o ženu, ktorá sa za muža len vydáva. A mal pravdu. Išlo o pôvabnou a mladučkou Teresu Lanta. Aj s tou mal syna, ktorého Lanta vychovávala ako svojho brata. Skrátka Casanova to so ženami všetkého druhu vedel a nebál sa ani značne bizarných avantúr.

MUŽI vs. ŽENY