Charizmatického Paula Johna Knowles prezývali Casanova, bol to ale sériový vrah

1940

Paul John Knowles bol čosi ako na filmovom plátne Robert Redford. Charizmatický drsňák s cigaretou v ústach, ktorý svojím podmanivým pohľadom a mužným šarmom lámal srdcia žien. V skutočnosti sa z neho stal sériový vrah.

Knowlesa poznala polícia už od jeho 19 rokov. Bol to typ muža, ktorý strieda stále dlhšie pobyty v kriminále so stále kratšími pobyty na slobode. Veď prvýkrát kradol, keď mu bolo deväť, a už toho vlastne nikdy nenechal. Jeho trestný register sa postupom času rozrastal. V devätnástich už na ňom bol tiež únos policajného dôstojníka.

V roku 1974 si Knowles krútil ďalší zo svojich trestov vo väznici Raifrod Prison na Floride. Z väzenia si začal dopisovať so ženou menom Angela Covicová. Ako to už v podobných prípadoch býva, kriminálnici priťahujú určitý typ žien, ktoré sa do nich na diaľku zamilujú a píšu im listy plné lásky. Tak to bolo aj s Covicovou. Tá ale zašla tak ďaleko, že mu vymohla prepustenie a chcela s ním odletieť do San Francisca, aby sa za neho vydala. Lenže keď ho prvýkrát videla osobne, svoj zámer si rozmyslela. Podľa nej okolo Knowles bola podivná aura, ktorá ju desila.

Miesto sobáša tak Knowlesa vyhodila zo svojho bytu. Ten deň, keď sa musel od Covicovej odstavovať, Knowles zabil troch ľudí priamo na ulici v San Franciscu. Potom odletel na Floridu, kde sa pobil s barmanom a vytiahol na neho nôž. Bol zatknutý a šiel do basy.

Lenže tentoraz sa stalo niečo, čo sa doteraz Knowlesovi nikdy nepodarilo. Utiekol z väzenia. Podarilo sa mu nejako získať kľúče od cely a zmiznúť. A ešte v tú noc začal znova vraždiť. Zabil učiteľku na dôchodku, 64 ročnú Alicu Curtisovú. Knowles sa pokúsil vlámať k nej do domu. Nie je presne jasné, ako ju zabil. Z patologickej správy vyplynulo, že sa udusila vlastným umelým chrupom. Ak ju Knowles škrtil, alebo sa to stalo inak, sa nevie. Isté je, že Knowles bol za jej smrť zodpovedný.

Knowles odišiel autom Curtisovej a o pár hodín neskôr stretol na opustenom mieste dve malé dievčatká – sestry Lillian a Mileto Andersonove. Namiesto, aby sa zbavil ukradnutého auta, obe dievčatá do neho násilím naložil. Jedenásťročnú Lillian a sedemročnú Miletu uškrtil a ich telá hodil do bažiny.

To, čo nasledovalo, bola nepochopiteľná vražedná jazda. Knowles prechádzal Spojenými štátmi sem a tam a zanechával za sebou mŕtvoly. Polícia bola zmätená, pretože vraždy nemali spolu nič spoločné, obete sa nepoznali, nemali rovnaký vek, boli to jednoducho jednotlivé vraždy a nikto poriadne nevedel, či spolu súvisia.

Z dvadsiatich zavraždených bolo 14 žien a 6 mužov. Tri boli deti, šesť bolo dôchodcov. Niektorých uškrtil, iných zastrelil, ďalších zabil iným spôsobom. Niekedy súložil s mŕtvolami, inokedy obete znásilňoval zaživa. Polícia nevedela, či hľadá sexuálneho maniaka, strelca alebo šialenca. Alebo možno všetko dohromady.

Zaujímavé bolo, že dve ženy sa s ním stretli a prežili niečo ako románik, bez toho aby im ublížil. Bola to novinárka Sandy Fawkesová a spisovateľka Barbara Tuckerová. Ani jednej z nich neublížil, ani sa nejavil nijak agresívne. Zrejme dúfal, že tieto ženy o ňom napíšu niečo, čím sa zapíše do dejín.

Známy sériový vrah ktorý kusy tiel obetí varil v hrnci zomrel vo väzení

Do dejín sa nezmazateľne zapísal aj tak. 17. novembra ho zastavil policajt Charles Campbell, ktorý si všimol vozidla, ktoré bolo odcudzené jednej z obetí. Keď sa naklonil do auta, Knowles mu vytrhol zbraň. Potom donútil Campbella nastúpiť do auta. Tam ho zviazal a nastúpil do jeho policajného auta. S tým zastavil iné auto a vzal jeho vodiča aj ako rukojemníka. Policajta i vodiča potom v jeho aute odviezol za mesto do lesa. Tam ich priviazal k stromu a zastrelil. Pri ceste z miesta činu ale narazil s autom do stromu.To už okolo prebiehal doslova hon za pomoci policajtov, psov a helikoptér. Nezatkli ho ale policajti, ale miestny muž, ktorý mal doma brokovnicu. Knowles bol zatknutý a priznal sa k 35 vraždám, z toho polícia vedela len o 20.

Po ďalšie tri mesiace vozili Knowles z miesta na miesto, aby im ukázal, kde sú zahrabané mŕtvoly. Pri jednom prejazde sa mu podarilo vytrhnúť brokovnicu policajtovi, jeho kolega ho ale troma ranami z pištole na mieste zastrelil.

Tým skončil šialený život tohto neobvyklého sériového vraha. Nič sa dodnes nevie o jeho motívoch a mnoho jeho vrážd stále zostáva zahalené tajomstvami.

Beštiálny vrah Masár chce slobodu!