Polícia zatkla 8 podozrivých z toho je jeden bývalý policajt

Slovenská polícia pokročila vo vyšetrovaní vraždy novinára Jána Kuciaka († 27) a jeho snúbenice Martiny († 27). Vo štvrtok ráno zadržala v Kolárove osem podozrivých. Medzi nimi je aj bývalý policajt.

Policajti vo štvrtok ráno zatkli Tomáša S., bývalého policajta a terajšieho zamestnanca bezpečnostnej agentúry. Pracuje ako člen ochranky na námorných lodiach a zaujíma sa o bojové umenia. Podľa svojho facebookového profilu prešiel školením v agentúre European Security Academy, kde sa regrúti učia aj zaobchádzať so zbraňami.

„Vrah bol Slovák a profesionál. Mal skúsenosti so zbraňami a zaobchádzal s nimi mimoriadne zručne,“ povedal pre Deník N právny zástupca rodiny Jána Kuciaka Daniel Lipšic. V rovnakej chvíli ako Tomáša S. zatkli policajti aj jeho bratranca Miroslava M.

Podľa informácií televízie JOJ vyšetrovatelia podozrivé identifikovali pomocou IP adries ich počítačov. Obaja muži vyhľadávali Kuciakov dom v aplikácii Google Street View.

Prvé stanovisko polície

Slovenská polícia zverejnila na sociálnej sieti fotografie zo zásahu. 

Polícia po veľkej razii v Kolárove, ktorá súvisí s vraždou Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej, vydala prvé stanovisko.
„Vzhľadom na to, že národná protizločinecká jednotka v súvislosti so včerajším zásahom v Kolárove naďalej pokračuje vo vykonávaní procesných úkonov, bude možné akékoľvek informácie súvisiace s prípadom, poskytnúť najskôr budúci týždeň,“ píše v stanovisku hovorca Policajného zboru SR.
„Všetkým nám ide o objasnenie veci. Polícia potrebuje čas a priestor na pokračovanie v dobre rozbehnutom procese,“ dodáva hovorca Michal Slivka.

Vyšetrovateľom nastáva boj s časom

Polícia má jasne termíny, v ktorých teraz môže konať.
Po zadržaní podozrivých majú 48 hodín, dokedy ich môžu zaisťovať v cele predbežného zadržania.

Po prípadnom obvinení zadržaných mužov musí sudca rozhodnúť do pondelka.

Českej spojke Jána Kuciaka zobrali mobil. Polícia chce prelomiť heslá

Keďže ide o závažný trestný čin úkladnej dvojnásobnej vraždy, tak od podania návrhu bude plynúť sudcovi pre prípravné konanie zase 72-hodinová lehota na rozhodnutie, či podozrivých pošle do väzby.