Slovan dnes mohol a mal bodovať, nevyužíval však presilové hry. Slovan mal jasnú prevahu pri strelách na bránku 21:43 ale v bránke domácich dnes bol vo výbornej forme chytajúci Fín Säteri
Hokejisti Slovana Bratislava prerušili tak sériu troch výhier za sebou. V ďalšom zápase si belasí zmerajú sily v pondelok 17. októbra na domácom ľade s Neftechimikom Nižnekamsk.

bez-nazvu-2
Výborne chytal Fín Säteri

Slovanu nevyšiel úvod do prvej tretiny. Už po 75 sekundách pykal po chybe brankára Brusta, ktorý v snahe o rozohrávku spoza bránky poslal puk len na hokeju Aaltonena a ten nemal problémy zakončiť do odkrytej bránky. Bratislavčania mohli vyrovnať v 5. minúte, keď prihrávku Valského nedokázal na dvakrát za chrbát Säteriho pretlačiť Kubalík. Následne mal šancu Cheechoo, ale fínsky gólman domácich bol opäť pozorný. V 16. minúte Viťaž navýšil svoje vedenie, keď expresne rýchlo využil presilovú hru. Na trestnej lavici v tom momente sedel Švarný za hákovanie. Kopejkin využil fakt, že Brust mal zakrytý výhľad Soloduchinom, a brankára Slovana prekonal strelou švihom z ľavého kruhu. Pomer striel medzi žrde v prvej tretine 10:15.

bez-nazvu-7
V 23 minúte Cheechoo inkasoval v rohu klziska, keď ho Semionov zrejme nezavinene podrazil korčuľou, Jonathan spadol nekontrolovateľne na ľad a narazil na mantinel, s bolestivým výrazom v tvári už je v rukách lekára.

bez-nazvu-6

bez-nazvu-5

V druhej tretine sa belasí snažili streliť kontaktný gól, ale ich pokusy končili na dobre organizovanej defenzíve hostí a pozornom Säterim. Svoje šance postupne nevyužili Lušnák, Cheechoo a Jeglič. Pomer striel medzi žrde v tej druhej 5:12.

Góly potom padali až v záverečnej tretine. V 43. minúte znížil Taffe, ktorý dorazil do siete strelu Cheechooa. Ten istý hráč mal o tri minúty neskôr na hokejke vyrovnanie, ale neuspel pri trestnom strieľaní. Heslo nedáš-dostaneš sa opäť naplnilo, keď Makejev poslal domácich do dvojgólového vedenia. Iskierku nádeje vykresal pre Slovan pri hre bez brankára 75 sekúnd pred koncom tretej tretiny kapitán Meszároš, ktorého strela po teči Aaltonena skončila v bráne. Hostia pokračovali v hre bez brankára, ale vyrovnávajúci gól sa im streliť nepodarilo. Pomer striel medzi žrde v tretej tretine 6:16.

bez-nazvu-10
V 43. minúte znížil Taffe na 1:2

Viťaz Podoľsk – Slovan Bratislava 3:2 (2:0, 0:0, 1:2)

Góly: 2. Aaltonen, 16. Kopejkin (Jeřábek), 48. Makejev (Aaltonen, Semjonov) – 43. Taffe (Cheechoo), 59. Meszároš. Rozhodovali: Lavrentjev, Naumov – Burkov, Judin, vylúčení: 5:2, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 4588 divákov

Zostavy:
Viťaz Podoľsk: Säteri – Lukin, Rubcov, Semenov, Golovkov, Jeřábek, Katičev, Gimajev, Voronkov – Kokšarov, Cyganov, Stepanov – Makejev, Horák, Afinogenov – Kempe, Kopejkin, Aaltonen – Nikulin, Vyglazov, Soloduchin

Slovan Bratislava: Brust – Starosta, Kundrátek, Plastino, Švarný, Ďaloga, Meszároš, Pokorný, Rosandič – Cheechoo, Taffe, Chipchura – Jeglič, Viedenský, Nedorost – Kubalík, Zigo, Valský – Šiška, Lušňák, Hlinka