Slovenského vraha na úteku zadržali českí policajti pri Mikulove

905

 

Len necelú hodinu utekal pred slovenskými policajtami zločinec, ktorý bol  odsúdený za vraždu. Keď prešiel štátne hranice do Českej republiky, myslel si, že má vyhraté. Dopadli ho tam ale českí policajti.

Muž odsúdený za vraždu čakal na nástup do väzenia v domácom prostredí. Monitorovaný bol elektronickým zariadením. To si však odstránil a v stredu večer utekal za slobodou do Českej republiky.

„Cestovať mal v modrom terénnom Mitsubishi. Českí policajti preto ihneď prijali také opatrenia, aby muža mohli zadržať. To sa im dokonale podarilo. Mikulovskí diaľniční policajti pred pol deviatou večer, teda necelú hodinu po tom čo informáciu dostali, vypátrali na ceste I /52 podobné vozidlo so slovenskými značkami,“ uviedol hovorca polície David Chaloupka.

Väzni na úteku po sebe zanechali odkaz: „Za dva týždne sa vrátime“

Keď policajti auto zastavili, zistili, že ho skutočne riadia hľadaný muž. „S policajtmi, ktorí ho na mieste zadržali, spolupracoval a dokonca im priznal, že bol na slovenskom odsúdený za vraždu. Teraz rokujeme o jeho vydaní späť na Slovensko,“ dodal Chaloupka.

Neuveriteľný útek väzňa v Bratislave. Richard jednoducho odišiel cez vrátnicu!