Väzni na úteku po sebe zanechali odkaz: „Za dva týždne sa vrátime“

983

Ani prebiehajúci výkon trestu nezabránil dvojice mužov v riešení rodinných záležitostí. Keď sa ich príbuzní dostali do problémov, jednoducho si na chvíľku odskočili na slobodu. Doteraz sa ale nevrátili…

„Máme urgentne rodinné problémy, ktoré potrebujeme vyriešiť. Vrátime sa za pätnásť dní.“ Také slová po sebe zanechala dvojica väzňov, ktorým sa podarilo uniknúť z väznice v rímskej oblasti Rebibbia.

Takmer po 20rokoch od úteku sa Kajínek vrátil na Mírov.

Bratrancom Davadu Zukanovicovi (40) a Lilu Ahmetovic (46) sa podarilo prerezať okenné mreže cely, odkiaľ sa pomocou zlaňovania dostali na väzenský dvor. Tam kliešťami prerezali ostnatý drôt a preliezli múr. O ich absencii sa dozvedela ešte len ranná služba, čím si trestanci zaistili trojhodinový náskok. Zábery z bezpečnostnej kamery následne potvrdili podozrivý pohyb na dvore okolo tretej hodiny rannej. V čase písania tohto textu sa mužov zatiaľ nepodarilo dolapiť. Doteraz sa ani dobrovoľne nevrátili, ako avizovali v liste, ktorý po sebe zanechali.

V ňom píšu, že sa ich deti zaplietli do nepríjemnej záležitosti. Pretože sa súčasne s bratrancom za múrmi väznice nachádzali aj obe ich manželky, muži brali ako svoju povinnosť utiecť na slobodu a potomkov ochrániť. V liste ďalej uvádzajú, že počítajú s trestnými dôsledkami, ktoré ich po návrate do väznice čakajú.

Podľa talianskej justície by im útek mohol pridať päť rokov k pôvodným verdiktom. Obidvaja si odpykávali trest odňatia slobody do roku 2029, a to za nenásilné trestné činy v podobe podvodov či manipulácie s ukradnutým tovarom.

Gangster naplánoval neuveriteľný útek z väzenia! Prezliekol za 19ročnú dcéru