Dominik Orfánus, Andrej Špánik a Michala Lipkovo dali dohromady Benjamin Button – malú kamerku, ktorá nahráva život očami dieťaťa. Ide o drobné nositeľné zariadenie, ktoré pripevníte dieťaťu napríklad na tričko, a ono samo buď nahráva video, alebo každých 10, 30 či 60 sekúnd vyhotovuje fotografie. Samo potom vyhodnotí tie najlepšie zábery, takže odpadá nutnosť strihania a triedenia.

benjamin-button-01

Spoľahlivá pestúnka

Vzhľadom k tomu, že priamo zaznamenáva svet pohľadom dieťaťa, sa dá používať aj ako opatrovateľka. A okrem obrazu monitoruje aj vlhkosť a teplotu, má integrovaný reproduktor a požiarny poplach.

 

Obal kamerky je vyrobený z plastu bez obsahu BPA. Je vodotesný a odolný pádu z výšky jedného metra, nedá sa prehltnúť. Čo sa týka bezpečnosti z hľadiska úniku informácií, slovenský startup spolupracoval so spoločnosťou ESET a spoločne vytvorili bezpečný cloudový systém pre ukladanie spomienok.

Hovorí sa o tom, že kamera má aj iné využitie okrem záznamu detských spomienok. Vraj by sa vám mohla hodiť, keď to trochu preženiete s alkoholom. Mohli by ste vďaka nej nasledujúci deň vedieť, čo sa vlastne dialo.