Slúžili Jakuze a prišli o prsty. Stigmy vyvrheľov ich zbavujú protézy

3261

Jej členovia si okrem tetovanie skracujú malíček, v niektorých prípadoch im dokonca chýbajú celé prsty.

Výrobcovia protéz v krajine vychádzajúceho slnka si mydlia ruky. Kšefty sa im spolu s dlhodobo klesajúcim počtom členov obávanej Jakuzy v poslednej dobe len hrnú.

Amputácia článku prsta predstavuje v jednej z najznámejších zločineckých organizácií sveta trest za „neposlušnosť“. Pri svojom prvom prehrešku príde člen Jakuzy o prvý článok malíčka. Ak sa previní znova, nasledujú ďalšie. Nie je výnimkou, že niektorým príslušníkom japonskej mafie chýba aj niekoľko prstov.

TATTOO: KRESBA NA TELO

S rozsiahlym potieraním organizovaného zločinu japonskú políciou počet členov týchto zločineckých syndikátov v posledných rokoch rapídne klesá. Členstvo v borjokudan (mafia) síce nie je nelegálna, nový zákon z roku 2010 však postihuje aj podnikateľov, ktorí Jakuze platia výpalné.

Mafiánskemu bossovi Bulgerovi pripravili krutú popravu väzni. Ešte mu aj lyžicou vylúpli oči z jamiek!

Mafiáni sa tak musia aj pod ťarchou ekonomickej recesie potýkať s klesajúcimi ziskami a odlivom svojich členov. Kým v roku 1962 mala jakuza odhadom na 184 tisíc členov, dnes je ich sotva 70 tisíc.

Zastrelili šéfa sicílskej Cosa Nostry. Mafián sa prechádzal centrom mesta na bicykli

Bývalí mafiáni to však nemajú s návratom do spoločnosti jednoduché. Za roky pôsobenia v podsvetí si odnášajú okrem tetovanie po celom tele aj zmrzačené prsty na rukách. Svoje nádeje na návrat do normálneho života tak upínajú k výrobcom protéz.