Najmenej 21 ľudí zahynulo v kolumbijskej Bogote pri štvrtkovom výbuchu auta s trhavinami v areáli policajnej akadémie. Útok sa podľa médií odohral po slávnostnom povýšení kadetov policajnej akadémie. Ďalších 68 ľudí bolo pri incidente zranených.

Podľa miestnych médií výbuch nastal vo štvrtok v areáli policajnej akadémie generála Santander v Bogote. Počas slávnostného vyraďovanie kadetov, ktorí dokončili svoju výučbu, vošiel do areálu automobil a takmer okamžite explodoval. Výbuch zasiahol desiatky ľudí. Najmenej 21 z nich zabil. Ďalšie desiatky boli zranené.

Kolumbijské úrady identifikovali útočníka ako päťdesiatšesťročného Josého Aldemar Rojas Rodrígueza, ktorý riadil dodávku naloženú 80 kilogramy trhaviny. Muž, ktorý mal kolumbijskej občianstvo, podľa zdroja AFP zomrel na mieste.

Svedkovia uviedli, že sa ozvala silná detonácie, po ktorej sa z okien budov v okolí vysypala skla. Na miesto sa zišli sanitky a vyslané boli i vrtuľníky. Na záberoch zverejnených na sociálnych sieťach bolo vidieť horiace vrak automobilu obklopený rôznymi troskami.

Prezident Iván Duque, ktorý kvôli udalosti prerušil cestu na západe krajiny a vrátil sa do Bogoty, útok odsúdil ako „odsúdeniahodný teroristický čin“. Podľa AFP bola explózia najhorším útokom v kolumbijskom hlavnom meste od roku 2003. V krajine bol vyhlásený trojdňový štátny smútok.

Kam Pablo Escobar zakopal svoje milióny? Bývalí agenti CIA rozbieha pátranie v Kolumbii