Znepokojujúce zábery ukazujú, ako bol taliansky boxer Christian Daghio knokautovaný v dvanástom kole zápasu o titul šampióna poloťažkej váhy WBC v Bangkoku. Štyridsaťdeväťročného bývalého šampióna v boxe a thajskom boxe previezli do nemocnice, kde na následky zranení zomrel.

Taliansky bojovník a bývalý šampión Christian Daghio († 49) boxoval 26. októbra v Bangkoku v zápase o titul proti zápasníkovi menom Don Parueang. V poslednom 12. kole však inkasoval niekoľko silných úderov do hlavy a tváre. Súper ho knokautoval. Daghio utrpel vážne zranenia a priamo v ringu ho musel ošetriť tím lekárov.

12. kolo

Následne bol transportovaný do nemocnice v Bangkoku, kde však poranením podľahol. Správu o smrti potvrdil jeho brat a manažér Fabrizio. „Christian zomrel tak, ako si vždy prial, to znamená v ringu. Bol to celý jeho život. Sníval o tom, že bude zápasiť až do svojich 80 rokov,“ povedal Fabrizio pre talianske médiá.

Christian Daghio, ktorý po sebe zanechal manželku a päťročnú dcéru, mal na konte viac ako 200 profesionálnych zápasov a vyhral sedem svetových titulov v boxe a thajskom boxe. Narodil sa 4. apríla 1969 v talianskom meste Carpi.

Celý zápas