Jeden z najslávnejších záporákov zo sci-fi seriáli Hviezdna brána už nie je medzi nami – herec Cliff Simon (†58) v utorok 9. marca tragicky zahynul. Osudnou sa mu stala jeho veľká vášeň, kiteboarding, teda šport spočívajúci v jazde po vode na surfe za využitie ťažného draka.

Smutnou novinku oznámila na facebookovej stránke charizmatického herca, ktorý si pravidelným pohybom i vo svojom veku stále udržiaval svalnatú postavu, jeho manželka Colette. „Priateľom, rodine a fanúšikom: S nepredstaviteľnou bolesťou zlomeného srdca vám musím oznámiť, že môj milovaný manžel Cliff Simon zomrel v utorok 9. marca 2021 o 12:30. Došlo k tomu na kalifornskej pláži Topanga, zahynul po tragickej nehode pri kiteboardingu. Je to šok a tvrdo nás to zasiahlo. Drobnou útechou pri tomto nešťastí pre mňa je to, že skonal pri jednej z vecí, ktorú mal na svete najradšej, a zomrel na pláži blízko vody, ktorá bola jeho chrámom.“

„Pre väčšinu z vás bol známy ako darebák, ktorého ste tak radi nenávideli, a to Ba’ala z Hviezdnej brány SG-1. Ako ale hovoril:, Herectvo je len to, čo robím, je to len súčasť toho, kým som. ‘A bol skutočne oveľa viac než len herec. Bol to skutočný originál, dobrodruh, námorník, plavec, tanečník, herec, autor. Tam, kde kedysi stál na tejto zemi, je dnes diera. Milovalo ho príliš veľa, aby sa zmienil, a mal veľký vplyv na toľko životov. Bol to úžasný a veľmi milovaný brat, strýko, synovec, bratranec a priateľ. Bol a vždy bude láskou môjho života,“ dodala zdrvená manželka, a zároveň požiadala všetkých o rešpektovanie jej súkromia v tejto ťažkej chvíli.

Surfer zomrel po útoku 3,5 metra veľkého monštra! 

Cliff Simon sa narodil 7. septembra 1962 v Juhoafrickej republike a dlho to vyzeralo, že bude profesionálnym plavcom. Nakoniec sa ale (skrz Letectvo Juhoafrickej republiky a dosky, ktoré znamenajú svet) dostal k vysnívanému herectvu. V roku 2000 sa presťahoval do Los Angeles, kde sa po malej úlohe v seriáli Detektív Nash Brides prebojoval do Hviezdnej brány. V piatej sérii bol jedným z vládcov sústavy, od ôsmej série sa stal jednou z hlavných postáv. A hoci sa objavil aj v množstve ďalších seriáloch, ako bolo napríklad akčných 24 hodín, detektívne Námorný vyšetrovací služba alebo Castle na zabitie, skvelého zloducha z SG-1 už nikdy nezatienil.

TOP-Surfing: Na havajských stredných školách sa učí surfovať