Hollywoodska hviezda a niekdajší Sexy muž roka sa plánuje uchádzať o guvernérske kreslo

895

Vážne zvažujem kandidatúru na guvernéra Texasu, šokoval známy americký herec Matthew McConaughey fanúšikov v rozhovore pre podcast. Mohol by sa tak stať po bývalom kulturistovi Arnoldovi Schwarzeneggerovi druhú hviezdou Hollywoodu, ktorá to dotiahne až do guvernérskeho kresla.

Štát Texas hrá v živote McConaugheyho dôležitú úlohu, narodil sa tam, promoval tam na univerzite a svojho prvého a zatiaľ jediného Oscara získal za film Dallas Buyers Club (slovensky Klub poslednej nádeje), kde stvárňuje rolu texaského elektrikára a príležitostného jazdca rodea. Ten sa nakazí vírusom HIV, a potom bojuje proti farmaceutickým spoločnostiam dovozom liekov z čierneho trhu. A práve spojenie Texas – McConaughey by mohlo nabrať ďalší nový rozmer.

McConaughey totiž v podcaste s názvom The Balanced Voice oznámil, že vážne zvažuje kandidatúru na kreslo guvernéra. „Znovu sa pýtam, aká je moja hlavná úloha. Čo ďalej v ďalšej kapitole môjho života?“ Povedal herec s tým, že má niektoré nápady, ktoré by mohol odovzdávať ďalej. „Vážne to zvažujem,“ dodal. Voľby sa majú uskutočniť budúci rok.

Ak McConaughey začne kampaň, bude čeliť Gregovi Abbottovi, republikánovi, ktorý sa má v pláne uchádzať o znovuzvolenie. Médiá, ale aj ľudia na internete už preto čulo špekulujú, či by kandidoval ako republikán, alebo demokrat. Zhoda však zatiaľ nepadla, pretože verejne známe názory herca nedávajú jasnú odpoveď. Faktom však zostáva, že v minulosti v rozhovore pre Good Morning Britain predniesol napríklad nasledovné: „Potrebujete liberálov, ale zároveň extrémne ľavice aj extrémne pravice sú nefér.“ Pred vlaňajšími voľbami prezidenta v USA potom konštatoval, že nech už vyhrá ktokoľvek, bude treba konštruktívnu debatu o ďalšom smerovaní krajiny.

USA: Kalifornský exguvernér Schwarzenegger oznámil návrat na strieborné plátno

Matthew McConaughey, ktorý tento rok oslávi päťdesiatedruhé narodeniny, sa preslávil mnohými filmovými rolami. Okrem už spomínaného Klubu poslednej nádeje si trebárs roku 2005 zahral s Penélope Cruzovou vo filme Sahara. V tom istom roku ho navyše časopis People označil za najsexi muža roku. Preslávil tiež rolou vo filme Magic Mike (Bez nohavíc) alebo v úspešnom seriáli True Detective (Temný prípad), na ktorého tvorbe sa podieľal aj ako jeden z producentov. Minulý rok vzbudilo rozruch jeho angažovanie na univerzite, kde začal vyučovať na Katedre rozhlasových a televíznych štúdií

Miranda zo Sexu v meste chce byť guvernérkou. Kandiduje za New York.