Miranda zo Sexu v meste chce byť guvernérkou. Kandiduje za New York.

727

Cynthia Nixonová (51), známa ako právnička Miranda zo seriálu Sex v meste, sa chce uchádzať o guvernérske kreslo štátu New York. Herečka sa v demokratických primárkach, z ktorých vzíde oficiálny stranícky kandidát, postaví terajšiemu guvernérovi Andrew Cuomo.

„Milujem New York a dnes oznamujem svoju kandidatúru na guvernérku,“ napísala v pondelok na Twitteri Nixonová, ktorá sa dlhodobo angažuje vo verejných občianskych aktivitách. Herečka v minulosti uvádzala, že o možnej kandidatúre uvažuje, oficiálne ju potvrdila až teraz.

Trojnásobná matka, ktorá sa otvorene hlási k homosexualite, v nedávnych prejavoch opakovane vyzývala demokratov, aby sa namiesto politickej stratégie strany stojacej proti republikánskemu prezidentovi Donaldovi Trumpovi dôrazne zamerali na svoju liberálnu identitu. Nixonová je vnímaná ako spojenec newyorského starostu Billa de Blasioa, ktorý sa s Andrewom Cuomoem v mnohých názoroch rozchádza. Cuomo chce v novembrových voľbách získať tretí guvernérsky mandát.v a Nixonová 19 percent.