Nejedno vyhlásenie Meghan Markleovej (39) počas rozhovoru s moderátorkou Oprah Winfreyovou (67) pobúrilo masy. Napríklad ich nadvihlo tvrdenie, že bývalej americkej herečke povedal princ Harry (36) svoje „áno“ už niekoľko dní vopred, na tajnom obrade. Ako sa ale ukazuje, ani toto nie je tak celkom pravda…

Tajné sobáš princa Harryho a Meghan Markleovej sú ďalšia lož, ktorú si niekdajšia hviezdička seriálu Kravaťáci vymyslela? Vikár z Newcastlu podľa britského magazínu Mirror kontaktoval arcibiskupa z Canterbury, pretože aj jeho zaujímalo, ako sa to má s tvrdením Meghan Markleovej, že ona a princ Harry sa tajne vzali na záhrade tri dni pred oficiálnou svadbou. Teda ešte pred pompéznom cirkevným sobášom za peniaze daňových poplatníkov, uzavretým oficiálne, pred Bohom a pred očami širokej verejnosti, v kaplnke sv. Juraja na hrade Windsor. Tento obrad mohli potom na televíznych obrazovkách sledovať milióny ľudí po celom svete.

Na záhrade údajne boli len novomanželia a arcibiskup z Canterbury Justin Welby (65), čo je tiež divné, pretože k svadbe sú vždy potrební svedkovia, rovnako tak musí mať k obradu „neobmedzený prístup“ i verejnosť, aby bolo možné prípadne vzniesť námietky.

„Nie sme rasistická rodina,“ reagoval princ William na obvinenia Harryho s Meghan

Táto situácia vŕtala hlavou reverendovi Markovi Edwardsovi, a tak skontaktoval arcibiskupskú kanceláriu. Žiadal, aby mu bola „objasnená ich politika“. Ako sa ale farár v kostole sv. Matúša v Dinnington a kostole sv. Cuthbert v Brunswicku od zamestnanca Lambethského paláca dozvedel, „Justin nerobí súkromné ​​svadby. Meghan je Američanka, ona niečo také nechápe.“ Žiadna svadba, tak ako ju Meghan prezentovala v rozhovore s Oprah Winfreyovou, sa teda oficiálne nekonala!

Edwards povedal, že osoba, s ktorou hovoril, mu potom povedala: „Justin mal súkromný rozhovor s párom v záhrade o svadbe, ale môžem vás uistiť, žiadna svadba sa nezačala, kým sa nevysielala ako národný udalosť.“ Navyše pár, ktorý je už raz oddaný, to nemôže urobiť znovu, ibaže by s prvým manželstvom niečo bolo v neporiadku. Dá sa teda predpokladať, že akýkoľvek „obrad“, ak sa vôbec uskutočnil, pravdepodobne nebol nijako právne záväzný.

Povýšenecké správanie primadony Meghan sa jej vypomstí, hovorí jej otec

Reverend Tiffer Robinson, vikár anglikánskej cirkvi v Suffolku, napísal na twitteri: „Má právo považovať to za svoje manželstvo, ak chce. Američania sa oveľa viac zaujímajú o špecifiká manželského práva ako anglickí duchovné.“ A arcibiskup z Canterbury? Ten sa nechal počuť, že slová niekdajšej vojvodkyne zo Sussexu nebude komentovať, pretože sa jedná o jej súkromnú záležitosť. Lenže to Edwardsovi nestačí, podľa neho je „vo verejnom záujme, aby hlava anglikánskej cirkvi uviedla všetko na pravú mieru“.

„Nás, kňaza, to stavia do veľmi ťažkej situácie. Mali by tam byť svedkovia, licencia a zákony, alebo je to teraz len ad hoc dojednanie s členmi duchovenstva? Môžeme teraz robiť súkromné ​​svadby bez svedkov v našich záhradách?“ Pýtal sa verejne.

Otec Meghan povedal, že musí na operáciu a na svadbu dcéry nedorazí

On sám sa kvôli súkromným obradom v čase Koronavírusu veľmi trápi, pretože ich nemôže svojim ovečkám dopriať. „Všetkým som musel vysvetliť, že by to nebola legálne svadba a nebola by podľa kánonického práva. Aj preto potrebujeme objasňujúci vyhlásenia – musíme vedieť, aké sú naše zásady a postupy. Nemôže to vyzerať ako jedno pravidlo pre jedného a ďalšie pravidlo pre iného,​​“ durdil sa kňaz, ktorému sa nezdá, že by všetko prebiehalo tak, ako líčila Meghan: „Zavolali sme arcibiskupovi a povedali mu, že táto veľkolepá podívaná je určená hlavne svetu a že my chceme, aby náš sobáš bol len náš,“ vysvetľovala v šokujúcim interview. Ako sa ale zdá, vymaľovala si to asi trochu inak, než to bolo v skutočnosti.