Život princeznej Diany († 36) je v Británii háklivou témou aj 20 rokov po jej smrti, a tak o nej neustále vznikajú nové dokumenty. V posledných dňoch bol odvysielaný film, ktorý rozpráva o dramatických rodinných vzťahoch princeznej a najmä jej nenávisti k nevlastnej matke.

Po úspechu dokumentu Diana: Vlastnými slovami britská televízia Channel 4 vo štvrtok odvysielala ďalšie dielo s podobným témou. Dokument s názvom ,Zlá’ macocha princeznej Diany sa nezaoberá problematickým manželstvom s princom Charlesom (68), ale skôr detstvom a dospievaním Diany.
Rozoberajú sa tu spory princeznej z Walesu s nevlastnou matkou, grófkou Raine Spencerovou († 87). Diana na ňu údajne veľmi žiarlila a mala pocit, že ju žena oberá o otcovu lásku. Nenávisť sa mala vystupňovať na svadbe jej brata Charlesa Spencera (53).
Diana vraj nemohla vydýchať, že sa Raine, nespráva dostatočne úctivo k jej mamičke Frances Shand Kydd († 68). Podľa iných svedectiev ale išlo skôr o to, že ten deň Diana nebola stredobodom pozornosti. Každopádne vraj všetko vzala do vlastných rúk a macochu v zlosti zhodila zo schodov. „Bolo to kruté a bezcitné,“ uviedol osobný asistent Raine, Sue Howe.

Naopak nevlastný Dianin brat a gróf z Dartmouthu, William Legge (67) sa proti tomu tvrdo ohradil a celý dokument skritizoval s tým, že ho rozhodne nemieni nikdy sledovať. Ako povedal britskému denníku The Sun, tvorcovia relácie s ním vraj vopred vôbec nekonzultovali svoj zámer rozprávať o jeho matke.

Dianine rodičia sa rozviedli, keď mala iba sedem rokov.

Otec John Spencer († 68) sa potom znova oženil v júli 1976. Vtedy bola pätnásťročná Diana už v puberte, a tak by sa nebolo čomu diviť, keby skutočne k svojej macoche v tom čase cítila zlobu.
Nepomohlo ani, keď dva roky po svadbe gróf prekonal mozgovú mŕtvicu a ležal v nemocnici v kóme. Vtedy jeho druhá žena Raine trvala na tom, že ona jediná sa o neho bude starať. Diane aj jej súrodencom dokonca zakázala do nemocnice chodiť.
Ženy si k sebe našli cestu paradoxne až po smrti Spencera v roku 1992. Diana sa vtedy s nevlastnou matkou uzmierila a dokonca jej poďakovala za lásku, ktorú svojmu mužovi dokazovala. Diana si potom s Raine zostala blízka až do svojej smrti v roku 1997. Jej macocha ju nakoniec prežila o devätnásť rokov a zomrela na rakovinu vlani v októbri.