Spánok za jazdy sa niekedy nevypláca ani v športe. Mašér zaspal, vypadol so saní a musel ísť  do cieľa pešo

987
Zaspať pri riadení sa nevypláca a platí to aj u psích záprahov. Vo štvrtkovej etape slávnych pretekov Iditarod na Aljaške sa o tom presvedčil Mašér Linwood Fiedler, ktorý zaspal, vypadol zo saní a do cieľa v mestečku Ruby dorazil pešo zhruba hodinu po svojich psoch.
„Musím sa priznať, že som sa zobudil až vo chvíli, keď som tvárou udrel do snehu,“ povedal šesťdesiattriročný Fiedler v rozhovore pre televíznu stanicu KTUU. „So spánkom som bojoval už dlhšiu dobu, dlho som odolával, ale potom som jednoducho vypol,“ dodal.
Mašér Linwood Fiedler

Fiedler priznal, že zo saní už v minulosti spadol, ale tentoraz mu s nimi psy prvýkrát utiekli. „Naposledy stačilo zakričať a zastavili sa. Dúfal som, že to tak bude aj teraz,“ uviedol. „Predsa len sa cítite dosť osamelo a ako nahý, keď idete uprostred noci pozdĺž Yukonu a k tomu navyše čas od času narazíte na vlčie stopy,“ pridal.
Fiedler napriek nehode nemusel odstúpiť a nečaká ho ani postih. „Aspoň má ďalšiu kapitolu pre plánovanú knihu,“ vyhlásil riaditeľ „posledného veľkého závodu na svete“ Mark Nordman.
Víťaz cez 1600 km dlhého zápolenia naprieč Aljaškou bude známy budúci týždeň. V čele je dvojnásobný šampión Mitch Seavey, ktorý v roku 2013 v 53 rokoch ovládol Iditarod ako najstarší mašér v histórii. Vlani vyhral jeho syn Dallas Seavey.