Starostu dedinky napadla partia Rómov, napomenul ich a oni ho dokopali do bezvedomia!

1305

Trojica mužov mala hrubo napadnúť päťdesiatjedenročného starostu dediny Iňačovce v okrese Michalovce. Trojica ho skopala do bezvedomia. Starostu zachránili až susedia. Páchateľom hrozí sedem až dvanásť rokov za mrežami.

„Báli sme sa, že ho zabijú. Takou silou ho kopali, proste kruto,“ uviedla pre noviny.sk jedna z očitých svedkýň. Mladíci starostu napadli po tom, čo ich upozornil na nevhodné správanie. Hneď ako sa im predstavil, ho trojica Rómov napadla. „Jeden ma napadol zboku, tak som sa k nemu otočil a spýtal sa, čo to má znamenať. Potom už ma začali napádať všetci traja,“ vysvetlil starosta Ľubomír Macko.

Hoci sa Macko sprvu dokázal brániť, po chvíli spadol na zem. V tú dobu sa agresivita mladíkov začala ešte stupňovať. „Útočili všetci traja. Všetci ma kopali. Jeden za druhým. Útočili len na hlavu, nikam inam,“ dodal starosta.

Očitá svedkyňa tvrdí, že páchatelia boli možno opití. Vraj útočili úplne bez zábran.

Zmlátenému Dávidovi za hrdinstvo pri ochrane ženy a dieťaťa na kúpalisku, starosta v Dubí sľúbil odmenu

„Útočníci po čine z miesta odišli. Podľa lekárskej správy poškodený muž utrpel zranenia s dobou liečenia a práceneschopnosťou cez štyridsaťdva dní,“ uviedla hovorkyňa polície Jana Mésarová. Starosta má zlomeniny predovšetkým v oblasti očí. Údajní páchatelia boli potom zadržaní. Ako dôkaz policajtom poslúži záznam z bezpečnostnej kamery.

Ukrajinský starosta, ktorý podporoval Majdan, bol zastrelený pred domom

Útočníci vo veku od dvadsiatich troch do dvadsiatich siedmich rokov skončili vo väzbe.