Novodobí „Bonnie a Clyde“ s kalašnikovom sa vlámali do domu! Dievča (14) polícia postrelila

1104

Nicole Jacksonová (14) a jej kamarát Travis O’Brien (12) v utorok utiekli z detského domova a so zbraňami v ruke sa vlámali do cudzieho domu. Na mieste operovala zásahovka aj vrtuľník s termovíziou. Polícia zverejnila video z prestrelky, je na ňom počuť aj plačúce zasiahnuté dievča.

V utorok sa dvojica teenagerov z detského domova vlámalo do domu, kde v tom čase našťastie nikto nebol. Deti si so sebou priniesli útočnú pušku AK-47 zvanú ľudovo kalašnikov a pištoľ. Keď sused počul zvuk rozbíjajúceho sa skla, zavolal políciu.

Video z profesionálne vykonaného zásahu zverejnila polícia. Prináša zábery z vrtuľníka nasnímané termokamerou aj pohľady z kamery umiestnenej na tele jedného z policajtov.

Deti na strážcov zákona podľa polície začali strieľať ako prvé, zásahovka odpovedala až po nejakej dobe, keď usúdila, že už jej nič iné nezostáva. „Bacha, má AK a pištoľ, má to okolo krku,“ je na videu počuť jedného z policajtov. „Strieľajú, sakra, a zase,“ ozýva sa ďalej. Deti po policajtoch vystrelili mnohokrát.

Nicole a Trevis pálili z niekoľkých miest v dome, v jednej chvíli si zbrane vymenili. V jednom momente počas polhodinového videá jednotka dostáva z vrtuľníka informáciu, že sa dievča skrýva za smetiakom na dvore.

Miestny šerif Mike Chitwood deti podľa webu denníka Daily Mail pripodobnil k páru amerických zločincov zo 30. rokov Bonnie a Clydea.

„Policajti urobili všetko pre to, aby deeskalovali násilie a riskovali svoje životy kvôli zásahu proti 14-ročnej dievčine a 12-ročnému chlapcovi,“ uviedol šerif.

Po zásahu do hrudníka sa dievča zrútila neďaleko popolnice, za ktorú sa skrývala a začala sa zvíjať a kričať bolesťou. Okamžite na to sa Travis vzdáva a vychádza von s rukami nad hlavou. Na videu je počuť, že Nicole volá mamičku. Policajti jej bez meškania privolávajú záchranku.

TOP: Zbrane gangsterského páru Bonnie a Clyda vydražili za 210.000 dolárov

Majiteľ domu bol podľa Daily Mail tou dobou s dvoma dcérami na nákupe. Kvôli prestrelke má zničenú časť vybavenia. Špekuluje sa, že deti do domu prilákal odznak s hviezdou šerifa, ktorá visela v okne. Majiteľ predtým slúžil u polície.

Do detského domova, odkiaľ dievča a chlapec utiekli, boli v priebehu roka policajti privolaní v neuveriteľných niekoľkých stovkách prípadov. Uviedla to polícia. Ako sa deti do zariadenia dostali a ako tam boli dlho, sa zatiaľ nevie.

Naši v zahraničí: Slovák Oliver a dcéra vplyvnej podnikateľky mali vraždiť v Kanade. Utiekli po čine do Európy?

Nicole teraz leží v nemocnici, jej stav je stabilizovaný, zatiaľ čo Travis vo štvrtok prvýkrát stál pred súdom pre mladistvých.