Naši v zahraničí: Slovák Oliver a dcéra vplyvnej podnikateľky mali vraždiť v Kanade. Utiekli po čine do Európy?

1092

Kanadská polícia pátra po dvadsaťosemročnom Slovákovi Oliverovi Karafovi a jeho o tri roky mladšou čínskou priateľkou Yun (Lucy) Lu Liovej. Na konci februára mali totiž spoločne zavraždiť v meste Hamilton tridsaťdeväťročného Tylera Pratta a ďalšiu ženu (26) postreliť. Pravdepodobne po čine ušli do Európy.

Kanadské médiá nazvala dvojicu Bonnie a Clyde nového tisícročia. „Oliver a Lucy, ak toto čítate, odporúčame vám, aby ste sa vzdali. Úzko spolupracujeme s medzinárodnými orgánmi a sme si istí, že vyšetrovaním zistíme, kde je miesto vášho pobytu,“ uviedol Jim Callender z hamiltonskej polície. Polícia mala dostať informáciu, že dvojica 24 hodín po zločine opustila Kanadu a vydala sa smerom do východnej Európy. Vyšetrovatelia sa ďalej domnievajú, že obete sa s podozrivými poznali, motív streľby však zatiaľ nie je známy.

Slováci v zahraničí: Polícia zadržala v Írsku Slováka údajného vraha Jany Svobodovej

Dvojica sa mala spoznať na strednej škole v Torronto. Hľadaná Číňanka je dcérou vysoko postavenej podnikateľky a vedúcej poisťovne Hong Wei „Winnie“ Liaoovej. V posledných rokoch si spoločne so svojimi dvoma sestrami zarábala na sociálnych sieťach. Na Instagramu ich sleduje necelých 40 tisíc užívateľov, ich TikTokový účet bol však nedávno zrušený.

Už je známa národnosť kumpánov, ktorí zohavili chlapčeka kyselinou! Sú to traja Slováci

Slovák Oliver nie je žiadny svätec. Pochádza z bohatej rodiny a jeho rodičia žijú na Slovensku. V roku 2012, keď mal ešte len 19 rokov, šoféroval v Torronte pod vplyvom alkoholu luxusné Range Rover a rýchlou jazdou spôsobil dopravnú nehodu, pri ktorej zahynul jeho spolujazdec. Bol odsúdený na 5 rokov väzenia.

Naši ľudia v zahraničí: Slovenská poštárka v Česku nedoručovala zásielky, doma ich mala 8 vriec